"> صفر تا صد تاثیر معدل در کنکور 1402
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲

تاثیر معدل در کنکور 1402

در مورد میزان تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ و نحوه اعمال آن یکسری ابهامات وجود داشت که در بیانیه ای توسط معاون رئیس جمهور، تغییرات قطعی در مورد تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ و عدم حذف کنکور ۱۴۰۲ یبیان داشت.

کنکور ۱۴۰۲

در زمان دولت آقای روحانی، یکسری پیشنهادات از سمت سورای انقلاب فرهنگی به سازمان سنجش پیشنهاد شد که برخی از آن ها به مرحله تصویب رسیدند.

از جمله این مصوبات، تاثیر مستقیم معدل کتبی بر رتبه داوطلبان و برگزاری کنکور ۱۴۰۲ در دو مرحله، توجه داوطلبان را به خود جلب نمود و برای داوطلبانی که فارغ التحصیل نظام قدیم بودند استرس و دغدغه بزرگی را ایجاد کرد.

در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ معاون ریاست جمهوری دولت جدید، طی بیانیه ای از لغو کلیه مصوبات و عدم تصویب پیشنهادات شورای عالی انقلاب فرهنگی دولت قبل خبر داد.

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲

عبدالرسول پورعباس در گفت وگوی ویژه خبری با اشاره به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: تاثیر کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ به ۴۰ درصد سابقه تحصیلیِ سال دوازدهم بر مبنای ۱۰ درسی است که آزمون آن به شکل استاندارد کشوری برگزار می شود و ضرایب خاص خود را دارد و ۶۰ درصد هم بر مبنای آزمون سراسری است.

تاثیر ۴۰ درصدی معدل در کنکور ۱۴۰۲

رئیس سازمان سنجش، درباره تاثیر قطعی ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲، خاطرنشان کرد: منظور از تاثیر قطعی سوابق تحصیلی این است که نمره کنکور، تحت تاثیر سوابق تحصیلی بالا و پایین می رود. اگر داوطلب از سوابق تحصیلی خوبی برخوردار باشد، نمره کل را بالا می برد و حالت برعکس آن هم ممکن است رخ دهد.

پورعباس درباره برگزاری ۲ آزمون دروس اختصاصی در سال، گفت: داوطلب در ۲ آزمون دروس اختصاصی شرکت می کند و نمره هر کدام از آزمون‌ها که بالاتر بود، به عنوان ملاک پذیرش خود در دانشگاه اعلام می‌کند. نمره آزمون با نمره سوابق تحصیلی ترکیب و نمره کل ساخته می‌شود. بنابراین نمره کل، ملاک پذیرش نهایی است.

نحوه تاثیر معدل برای داوطلبان نظام قدیم کنکور ۱۴۰۲

درباره تاثیر معدل برای داوطلبان ترمی واحدی یا سالی واحدی که مدرک دیپلم خود را از سال ۸۴ به بعد دریافت کرده اند و یک یا چند درس خود را به صورت نهایی گذرانده اند باید گفت:

میزان تاثیر این داوطلبان به میزان حداکثر ۲۵ درصد سوابق تحصیلی می باشد و به صورت مثبت در نمره کل آن ها لحاظ خواهد شد.

همچنین در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در کارنامه این داوطلبین ۴ نمره درج خواهد شد که به این صورت می باشد:

  1. آزمون
  2. آزمون و سوابق تحصیلی دیپلم
  3. آزمون و سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی
  4. آزمون و سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

در مورد اعمال سوابق تحصیلی داوطلبان نظام قدیم حالات مختلفی وجود دارد:

  1. تاثیر مثبت سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در یک یا چند زیر گروه اعمال می شود.
  2. سوابق تحصیلی دیپلم به تنهایی در یک یا چند زیر گروه با تاثیر مثبت اعمال می شود.
  3. سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی داوطلب در یک یا چند زیر گروه با تاثیر مثبت اعمال می شود.
  4. به طور همزمان تاثیر مثبت سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در یک یا چند زیر گروه اعمال می شود و در سایر گروه ها تاثیر نداشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بایدها و نباید های کنکور ۱۴۰۲ می توانید با شماره ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ در تماس باشید.

مطالب مرتبط
بودجه بندی کنکور ۱۴۰۲
برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۲

2 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

    شک وارد نکنید الان درسی ندادن معدلم ندارن هرکه هم معدل داره تقلبی فقط برای قشر بی پارتی سخت این معدل بنظرم کنکور تمرکز کنید سوالات مشخص فقط تجربی تخصصی هارا بخونن هر کی برا کنکور درس مربوط بخونع اینجوری کنکورم آسون تر میشه تراز بالا تر

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است