"> بهترین تکنیک های تست زنی زیست کنکور » اوج یادگیری
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
اساتید اوج یادگیری

بهترین تکنیک های تست زنی زیست کنکور

بهترین تکنیک های تست زنی زیست کنکور

درس زیست شناسی، به دلیل دارا بودن بالا ترین ضریب در کنکور سراسری، مهمترین و تاثیر گذار ترین درس برای داوطلبان کنکور تجربی محسوب می شود. داوطلبان کنکور سراسری برای کسب درصد بالای درس زیست علاوه بر روش مطالعه صحیح، به تکنیک هایی برای زدن تست های زیست نیاز دارند. در این نوشته به این سوال که چگونه بهترین تکنیک های تست زنی کنکور را یاد بگیریم می پردازیم، با ما همراه باشید.

زیست کنکور

درس زیست در دفترچه سوالات اختصاصی کنکور تجربی، سومین درس بوده و شامل ۴۵ تست می باشد و دانش آموزان برای پاسخ گویی به سوالات زیست کنکور، ۴۵ دقیقه زمان دارند.

در کنکور تجربی چند سال اخیر، سبک سوالات زیست کنکور به صورت کاملا مفهومی تغییر یافته و داوطلبان کنکور تجربی برای رسیدن به درصد بالا در این درس نیاز به یادگیری مفهوم و روش تست زنی هر مبحث نیاز دارند.

درس زیست، درسی است کاملا مفهومی و با توجه به اینکه مباحث فصل ها کاملا به هم مرتبط بوده و در واقع درسی است مفهومی – ترکیبی و دانش آموزان برای کسب بهترین نتیجه در کنکور باید به دو عامل مهم توجه ویژه داشته باشند:

۱_ روش مطالعه درس زیست

۲_ تکنیک های تست زنی زیست کنکور

روش مطالعه زیست شناسی

زیست شناسی یکی از دروس مفهومی محسوب می شود. به این معنی که تمام مباحث به هم مرتبط و پیوسته هستند و چنانچه مطلبی برای داوطلب تفهیم نشده باشد، ارتباط آن را با سایر مطالب درک نخواهد کرد.

مهم ترین نکته ای که در بررسی نحوه مطالعه صحیح این درس باید به آن توجه کرد، تعداد دفعات مرور و بازخوانی است، اما آیا با خواندن زیاد می توان به نتیجه مثبت رسید؟

خیر، خواندن زیاد ملاک نیست بلکه صحیح خواندن مهم است.

مطالعه مفهومی زیست کنکور

زیست را باید قدم به قدم خواند و مفاهیم آن را یاد گرفت و در واقع مطلقا نمی شود به آن به چشم یک درس حفظی توجه داشت و مطالعه کرد.

روش های متفاوتی برای مطالعه درس زیست بیان شده است. اما باید در نظر گرفت روش مطالعه هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.

ولی در این مقاله اصولی ترین روش مطالعه زیست توضیح داده می شود.

بهترین روش برای مطالعه درس زیست، مطالعه ترکیبی و مفهومی است.

در ادامه برای شما مرحله به مرحله روش مطالعه و مفهومی خواندن درس زیست به طور کامل توضیح داده می شود که شامل:

  • روخوانی
  • مطالعه کامل و توجه به کلیه نکات
  • پرسش و پاسخ با خود
  • مطالعه و روخوانی مجدد و توجه به قید ها
  • مطالعه از منابع آموزشی
  • تست زنی

روخوانی

در اولین مرحله از مطالعه درس زیست، ابتدا مبحث مورد نظر را از روی کتاب درسی به صورت روزنامه ای روخوانی کرده و کلمات و نکاتی که برای دانش آموز جدید بوده و توجه فرد را جلب می کند، با ماژیک هایلایت آن را رنگی کرده و یا با خودکار رنگی زیر آن خط بکشد.

در مرحله روخوانی، دانش آموز تنها با کلیات محتوای کتاب زیست آشنا می شود و نکاتی که توجه را به خود جلب می کند در ذهن فرد سپرده می شود.

مطالعه کامل و توجه به کلیه نکات

در این مرحله، دانش آموز باید مطالب کتاب درسی را به طور کامل مطالعه کند، سپس بعد از یک دور مطالعه کامل، مجدد مطالب را مطالعه کرده و علاوه بر مطالعه مطالب، تصاویر کتاب و پاورقی های کتاب درسی را مطالعه نماید.

دلیل اینکه توصیه می شود ابتدا مطلب را به طور کامل مطالعه کرده و مجدد مطالب را همراه با تصاویر کتاب و … مطالعه نمایند این است که دانش آموز بر مطلب اصلی تسلط داشته و با مطالعه تصاویر بین مطالب یادگرفته و تصاویر ارتباط برقرار کنند.

پرسش و پاسخ با خود

در این مرحله، دانش آموز مطالب کتاب درسی زیست را به طور کامل مطالعه می کند و سپس مباحث مطالعه شده را از خود بپرسد و به خود پاسخ دهد.

در این مرحله، دانش آموز با پرسش و پاسخ با خود، یادآوری مطالب مطالعه شده را بررسی و تثبیت می کند.

مطالعه و روخوانی مجدد و توجه به قید ها

در این مرحله از مطالعه، دانش آموز باید به قید های جملات کتاب درسی توجه نماید.

قید های مهم درس زیست شامل اغلب، بیشتر، گاهی و … می باشد که در تست زنی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مطالعه از منابع آموزشی

پس از مطالعه درس زیست مطابق با چهار مرحله گفته شده، دانش آموز می تواند به کتاب های کمک درسی و تست زنی درس زیست مراجعه کند و نکات کلیدی و تست زنی را به طور کامل مطالعه نماید.

تست زنی

که در این مرحله می تواند پس از مطالعه نکات تست زنی و کلیدی درس زیست، تست های مختلف و سنوات اخیر را بزند.

منابع آموزشی به دو گروه تقسیم می شوند:

منابع آموزشی درسنامه محور

منابع آموزشی تست محور (بانک تست)

دانش آموز می تواند بر اساس نیاز خود به یادگیری، یکی یا هر دو نوع کتاب های تست زنی را مطالعه کند.

بهترین تکنیک های تست زنی زیست کنکور

بهترین تکنیک های تست زنی زیست کنکور، تکنیک هایی هستند که دانش آموز با یادگیری آن ها بتواند در کمترین زمان ممکن پاسخ صحیح را انتخاب کند که پیش نیاز آن تسلط کامل و کافی بر مباحث نیز می باشد.

دانش آموزان برای یادگیری تکنیک های تست زنی زیست کنکور، دو راه دارند:

  • کلاس های کنکور (آنلاین و مجازی)
  • دی وی دی های آموزش کنکوری درس زیست

کلاس های زیست کنکور

کلاس های کنکور زیست شناسی، معمولا چندان با استقبال دانش آموزان رو به رو نمی شود چرا که در کلاس های کنکور معمولا مباحث بیشتر آموزش داده می شود و تکنیکی آموزش داده نمی شود چون اکثر دانش آموزانی که در کلاس زیست شرکت می کنند ضعف در یادگیری و مباحث درس زیست دارند و نیاز دارند مجدد استاد مدرس مباحث را تدریس کند.

دی وی دی های آموزش کنکوری درس زیست

دی وی دی های آموزش کنکوری درس زیست شناسی، معمولا شامل آموزش مفهوم، برای برطرف کردن ضعف های یادگیری و آموزش تکنیک های تست زنی می باشد که توسط اساتید متخصص و توانمند کشور تدریس می شود.

اوج یادگیری با در نظر داشتن اهمیت بالای زیست کنکور، دی وی دی های آموزش کنکوری زیست شناسی را با تدریس بهترین اساتید کشور ارائه کرده است.

زیست اوج یادگیری

دکتر هادی وصالی کلیه مباحث درس زیست را بر اساس بودجه بندی کنکور و مطابق با آخرین تغییرات کتاب های درسی در اوج یادگیری (کنکور آسان است) برای سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم تدریس کرده است.

خرید زیست اوج یادگیری

برای خرید زیست دکتر هادی وصالی در اوج یادگیری از یکی از سه روش زیر می توانید اقدام نمائید:

روش اول : خرید از اپلیکیشن اوج یادگیری

روش دوم : خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

روش سوم : تماس با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ و دریافت شماره حساب مورد تایید موسسه و دریافت راهنمایی از مشاوران کنکور آسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است