"> همه چی در مورد کنکور 1401 | بروزرسانی آبان ماه 1400
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
اساتید اوج یادگیری

همه چی در مورد کنکور ۱۴۰۱

همه چی در مورد کنکور 1401

کنکور ۱۴۰۱، به عنوان بزرگ ترین و سرنوشت ساز ترین آزمون برای دانش آموزان کشور محسوب می شود.

امروزه به دلیل دغدغه مند بودن خانواده ها برای وارد شدن فرزندانشان به دانشگاه و بالا رفتن سطح علمی جامعه، کسب شغل و… کنکور در میان مردم از اهمیت بالایی برخوردار است.

در چند سال اخیر، با مفهومی شدن سوالات کنکور، مطالعه کتاب درسی به تنهایی برای رسیدن به بهترین نتیجه در کنکور کافی نیست.

دانش آموزان برای موفقیت در کنکور علاوه بر یادگیری مفهومی، به یادگیری روش های تست زنی در کمترین زمان نیاز دارند.

هر ساله دانش آموزان بسیاری با وجود معدل های بالا در کنکور نتیجه مطلوبی نمی گیرند، دلیل آن مطالعه تشریحی دروس و عدم یادگیری مفهومی مباحث و توانایی تست زنی می باشد.

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۱؟

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور ۱۴۰۱ در این مقاله به طور دقیق نوشته شده است.

بهترین منبع برای مطالعه کنکور چیست؟

بهترین منبع برای موفقیت در کنکور، منبعی است که مفاهیم و روش تست زنی مباحث را به طور کامل در آن آموزش داده شود.

سهمیه کرونا به سهمیه های کنکور اضافه شده است؟

در این مقاله در مورد سهمیه کرونا و اعلام سازمان سنجش به طور کامل توضیح داده شده است.

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۱ ؟

برگزاری کنکور هر ساله در تیر ماه انجام می گیرد البته به جز کنکور سال ۹۹ که به دلیل شیوع ویروس کرونا ، تاریخ برگزاری تمام آزمون های سراسری به تاخیر افتاد.

تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی برای کنکور ۱۴۰۱ تصویب شده است؟

خیر، لایحه پیشنهادی است و هنوز سازمان سنجش تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی برای کنکور ۱۴۰۱ را رد و یا تایید نکرده است و تاثیر معدل ۴۰ درصد خواهد بود.

آیا برگزاری دو مرحله ای کنکور ۱۴۰۱ تصویب شده است؟

خیر، برگزاری دو مرحله ای کنکور ۱۴۰۱ هنوز تصویب نشده نشده است.

منابع کنکور ۱۴۰۱

منابع کنکور ۱۴۰۱
منابع کنکور ۱۴۰۱

کنکور ۱۴۰۱ دومین کنکور مشترک داوطلبان نظام قدیم و جدید گروه آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان می باشد.

با در نظر داشتن اهمیت یادگیری مفهومی و روش تست زنی در کنکور، بهترین منابع کنکور ۱۴۰۱ برای دروس اختصاصی، منبعی است که ابتدا مفاهیم هر مبحث را به طور کامل آموزش داده و سپس روش های تست زنی در کمترین زمان را آموزش دهد.

کتاب های تست زنی، عموما در یکی از دو بخش درسنامه و تست های مختلف قوی تر تالیف شده اند و تنها نکته ای که در کلیه کتاب های تست زنی مشترک است، عدم آموزش روش و تکنیک تست زنی است.

در انتخاب منبع مطالعه کنکوری خود دقت داشته باشید!

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۱

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

زمان ثبت نام کنکور 1401
زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

تاریخ ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۱، در هر پنج گروه آزمایشی در هفته آخر بهمن ماه ۱۴۰۰ می باشد و معمولا به داوطلبان حدود یک هفته الی ۱۰ فرصت داده می شود تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به ثبت نام و بارگذاری اطلاعات خواسته شده اقدام نمایند.

مدارک لازم برای ثبت نام در کنکور ۱۴۰۱

 1. مدارک مورد نیاز ثبت نام در کنکور سراسری
 2. فایل عکس اسکن شده
 3. شناسنامه 
 4. سریال های اعتباری
 5. کد سوابق دیپلم و کد سوابق پیش دانشگاهی
 6. کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد جهت ثبت نام کنکور سراسری
 7. کد پیگیری ۱۲ رقمی سهمیه رزمندگان جهت ثبت نام کنکور سراسری
 8. دریافت کد ۱۲ رقمی ارتش و سپاه جهت ثبت نام کنکور سراسری
 9. مدارک تشکیل پرونده برای داوطلبان معلول
 10. دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی ۱۴۰۰
 11. کد ۱۳ رقمی داوطلبان غیر ایرانی

تغییرات کنکور ۱۴۰۱

شورای عالی انقلاب فرهنگی، با توجه به سرنوشت ساز بودن کنکور و برگزاری کنکور در چهار ساعت و اعتراضات والدین و دانش آموزان نسبت به کنکور و شرایط دلهره آور و فشار روحی که بر دانش آموزان وارد می شود ۵ سیاست را برای تصویب شدن به آموزش و پرورش کشور پیشنهاد داده اند که در این نوشته معایت و مزایای هر یک را به طور کامل توضیح می دهیم.

سیاست اول: جدا شدن فرآیند سنجش از پذیرش در کنکور

سخنگوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، در مورد این سیاست بیان داشت:

در این طرح، داوطلب پس از برگزاری کنکور، پذیرش شده و رتبه فرد مشخص می شود و رتبه دریافت شده دانش آموز تا مدت زمان معینی اعتبار دارد.

جدا شدن طرح سنجش از پذیرش علاوه بر رتبه فرد در کنکور سطح علمی و رتبه علمی طی فرآیندی تعیین می‌شود .

این طرح به این معناست که داوطلب برای قبولی در رشته مورد نظر خود تعدادی منابع را مطالعه کرده و در آزمون سنجش علمی نمره حداقل را کسب نماید در آن رشته پذیرش می شود.

مزایا:

از مزایای این سیاست می توان به قرار دادن فرصت کافی برای انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر داوطلب اشاره کرد.

در چند سال اخیر دانش آموزان بسیاری را شنیده ایم که در رشته ای قبول شده اند که علاقه ای به آن نداشته و صرفا بدلیل محروم نشدن از کنکور سال بعد در دانشگاه ثبت نام نموده اند و علت آن را فرصت کم برای داشتن انتخاب رشته اعلام می کنند.

سیاست دوم: تاثیر سوابق تحصیلی سال آخر دوره متوسطه دوم به ۶۰ درصد افزایش یابد

بر اساس این سیاست، ۶۰ درصد رتبه داوطلب را مطالعه عمیق و اصولی سال دوازدهم داشته و ۴۰ درصد رتبه داوطلب به نتیجه مطالعه سه سال داوطلب اختصاص یابد.

مزایا:

کاهش استرس و فشار روانی دانش آموزان از پایه دهم تا دوازدهم اصلی ترین مزایای این سیاست است، چراکه داوطلبان بسیاری با استرس و نگرانی های بالا کلیه دروس اختصاصی و عمومی را به خوبی مطالعه کرده و در روز کنکور بدلیل استرس و هیجان بالا تمرکز خود را از ددست می دهند و نتیجه دلخواه خود را کسب نمی کنند.

معایب:

با تاثیر ۶۰ درصدی سوابق کنکور، امکان خرید سوالات نهایی برای قشر خاصی تامکان پذیر می شود و در مقابل، امکان حفظ عدالت از بین می رود، چرا که ممکن است معلمی بنا به دلایلی به دانش آموز نمره واقعی فرد را نداده و حق فرد پایمال می شود.

بیش از ۸۰ درصد داوطلبان کنکور، از معدل کتبی بالای ۱۸ برخورداند و اگر ۶۰ درصد تاثیر سوابق تحصیلی اعمال شود، ۸۰ درصد داوطلبان کنکور تجربی علاقه به رشته های پزشکی،دندان پزشکی و داروسازی دارند.

در چنین وضعیتی، دانشگاه ها تا چه اندازه پذیرش رشته دکتری پزشکی خواهد داشت؟

آیا جامعه ظرفیت و نیاز به پذیرش میلیون ها پزشک در جامعه دارد؟

داوطلبانی که به دلایل مختلف و منطقی معدل پایینی کسب کرده اند، اما در کنکور نتیجه مطلوبی را دریافت کرده باشند باید از چرخه تحصیل در رشته های برتر حذف شوند؟

با توجه به معایب گفته شده پیش بینی می شود این سیاست توسط سازمان سنجش مورد پذیرش قرار نگرفته و تصویب نشود.

چرا که این سیاست برای گروه های آزمایشی ریاضی و انسانی، به دلیل کم بودن تعداد متقاضیان آن ها کاربردی و از لحاظ مالی به صرفه است اما برای داوطلبان رشته تجربی کاربردی نبوده و تشویش های بسیاری را به دنبال دارد.

سیاست سه:  پذیرش دانشجویان دوره کاردانی بر اساس سوابق تحصیلی

بر اساس این سیاست، سوابق تحصیلی، ملاک اصلی برای پذیرش در رشته ها قرار می گیرد.

داوطلبانی که هدف تحصیل در مقطع کاردانی را دارند، بر اساس معدل کتبی خود می توانند در دانشگاه و رشته مورد نظر خود ثبت نام نمایند.

سیاست چهار: جلوگیری از تبلیغات بی حد و حصر موسسات کنکوری

این سیاست زمانی کاربردی است که سطح سوالات کنکور با سطح کتاب های درسی و تدریس معلمان هماهنگ و برابر باشد.

اما در ده سال اخیر اختلاف بسیار بالایی بین سطح آموزش معلمان و سوالات کنکور وجود داشته و دانش آموزان با اکتفا به مطالعه کتاب درسی و آموزش معلمان در مدرسه نمی توانندبه سوالات کنکور پاسخ داده و حتی سوالات مفهومی را پاسخ دهند.

دانش آموزان برای یادگیری مفهومی دروس و زدن تست های کنکور در مدت زمان محدود نیاز به یادگیری مفهومی و تکنیک های تست زنی دارند.

موسسات کنکوری با هدف آموزش کنکور و موفقیت دانش آموزان تاسیس شده اند مجوز رسمی از آموزش پرورش داشته و برای آشنا کردن دانش آموزان و معرفی شیوه تدریس اساتید خود، از تبلیغات استفاده می نمایند.

سیاست پنجم: پذیرش پزشکی از لیسانس در رشته های پزشکی

این سیاست تنها در مورد رشته های پزشکی است و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی برای تحصیل در رشته پزشکی بر اساس معدل لیسانس می توانند اقدام نمایند.

برگزاری دو کنکور در سال ۱۴۰۱

آیا در سال ۱۴۰۱ دو کنکور برگزار می شود؟

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور احتمال برگزاری دو کنکور در آزمون سراسری ۱۴۰۱، وجود دارد.

به گفته قائم مقام ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور، تعیین سرنوشت دانش آموزان در چند ساعت برگزاری کنکور، خانواده ها را دچار تنش کرده می کند، برای رفع این اضطراب مقرر شده است حداقل ۲ بار در سال کنکور برگزار می شود و زمان اجرای آن به اطلاع داوطلبان می رسد.

برگزاری دو کنکور شامل داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ می شود؟

دبیر ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور اعلام کرد: برگزاری دو کنکور در سال تصویب شده است اما این تصمیمات برای کنکور ۱۴۰۰ نیست و اجرایی شدن آن در سال ۱۴۰۱ نیز منوط به طی کردن یک دوره گذار است.

با برگزاری ۲ کنکور در سال، داوطلبان کنکوری برای شرکت در جلسه دوم کنکور اضطراب و استرس کمتری را تجربه می کنند و قطعا عملکرد بهتری نیز دارند.

یک عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان سنجش و آموزش کشور می‌تواند دو بار در سال اقدام به برگزاری کنکور کند گفت: در این صورت داوطلبانی که به هر دلیلی امکان حضور در جلسه کنکور را نداشته باشند می‌توانند از فرصت مجددی استفاده کنند.

کبگانیان با بیان اینکه تصمیم گیرها برای حذف کنکور نیست، خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط، اعتقاد به ساماندهی کنکور و نه حذف آن داریم که نخستین گام، جدا کردن سنجش از پذیرش است.

قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: جدا شدن سنجش از پذیرش بدین معنی است که سطح علمی و رتبه فرد تعیین می شود و امروز پیشنهاد شد این رتبه تا بازه زمانی مثلا حدود ۲ سال، معتبر باشد تا داوطلب برای انتخاب رشته و دانشگاه آزادی عمل داشته باشد.

وی با بیان اینکه فرایند پذیرش حتما باید از سنجش جدا شود، افزود: برای پرهیز از جنگ روانی که در دوران کنکور رخ می دهد تاکید شد و سازمان سنجش نیز اعلام آمادگی کرد تا این امتحان (کنکور) بیش از یک بار در سال برگزار شود.

البته ما علاقه داریم بیشتر از دو بار برگزار شود ولی حداقل دو بار در سال پیشنهاد شد. که همه این موارد روند نهایی شدن را طی می کند.

در این کنکور دروس عمومی و تخصصی تفکیک می شود و داوطلبان کنکوری در دو روز مجزا باید پاسخگوی سوالات مربوط به دروس عمومی و پس از آن پاسخگوی تست های دروس تخصصی باشند.

در این طرح اگر داوطلبان به هر دلیلی نتوانند در آزمون اول شرکت کنند می توانند در آزمون بعدی شرکت نمایند.

هم چنین ۶۰ درصد پذیرش در کنکور به سوابق تحصیلی و امتحانات نهایی پایه دوازهم مدرسه اختصاص می یابد.

آخرین اخبار مربوط به کنکور ۱۴۰۱ را از همین سایت دنبال کنید

آخرین اخبار کنکور ۱۴۰۱ را از همین سایت دنبال کنید

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۱

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۱
زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۱

برگزاری کنکور هر ساله در تیر ماه انجام می گیرد البته به جز کنکور سال ۹۹ که به دلیل شیوع ویروس کرونا ، تاریخ برگزاری تمام آزمون های سراسری به تاخیر افتاد.

بر اساس پیش بینی های انجام شده کنکور ۱۴۰۱ ، در نیمه اول تیرماه و در پنج روز برگزار خواهد شد.

سهمیه های کنکور ۱۴۰۱

در دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ ، سهمیه های گوناگونی از جمله سهمیه مناطق ، سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران ، سهمیه ۵ درصدی ایثارگران ، خانواده شهدا و سهمیه رزمندگان برای داوطلبان متقاضی این آزمون در نظر شده است .

سهمیه های کنکور ۱۴۰۱ شامل:

 • سهمیه مناطق
 • سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا
 • سهمیه مناطق محروم رشته های غیر پزشکی
 • سهمیه مناطق محروم رشته های گروه آموزش پزشکی
 • سهمیه بهیاران

اطلاع از جزئیات سهمیه های کنکور ۱۴۰۱

به تازگی سهمیه ای با عنوان سهمیه کرونا توسط شایعه پردازان بین دانش آموزان و داوطلبان کنکور پخش شده است، در حالیکه هنوز از سمت سازمان سنجش چنین سهمیه ای اعلام نشده است.

تاثیر معدل در کنکور۱۴۰۱

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱ ، برای داوطلبان نظام قدیم و جدید به میزان ۴۰ درصد خواهد بود.

طرح نخبگان اوج یادگیری

نه به تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی

بسیاری از دانش آموزان پایه یازدهم و فارغ التحصیلانی که هدف شرکت در کنکور ۱۴۰۱ را دارند، با شنیدن خبر تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۱ دچار استرس و ناامیدی نسبت به موفقیتدر کنکور شدند و به راه اندازی کمپین نه به تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی اقدام نموده اند.

بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱

بودجه بندی کنکور چیست؟

در کنکور تعداد سوالات مباحث دروس عمومی و اختصاصی مشخص شده است و دانش آموزان با اطلاع بودجه بندی کنکور، برای مباحث مهم زمان بیشتری را قرار می دهند و برای مباحث کم اهمیت که سوالات مستقیم از آن در کنکور نمی آید.

بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱

ضریب دروس کنکور ۱۴۰۱

گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی و انسانی، هر کدام رشته های دانشگاهی بسیاری را شامل می شوند، که رشته ها بر اساس ضریب دروس اختصاصی، به چندین زیر گروه تقسیم می شوند.

زمانی که دانش آموز، هدف قبولی در رشته دلخواه خود را دارد، با اطلاع از زیر گروه چندم بودن آن، از ضریب دروس و اهمیت مطالعه دروس با ضریب بالاتر، آگاه می شود.

در کارنامه اولیه نتایج، که توسط سازمان سنجش اعلام می شود، رتبه در زیر گروه های گروه آزمایشی داوطلب همراه با رتبه کشوری و رتبه در سهمیه نوشته شده است.

با در نظر داشتن اهمیت یادگیری مفهومی و روش تست زنی در کنکور، بهترین منبع برای دروس اختصاصی و عمومی، منبعی است که ابتدا مفاهیم هر مبحث را به طور کامل آموزش داده و سپس روش های تست زنی در کمترین زمان را آموزش دهد.

پذیرش دانشجو در رشته های دانشگاه فرهنگیان کنکور ۱۴۰۱

 با توجه به پيگيري برخي داوطلبان متقاضي آزمون سراسري سال ۱۴۰۰ مبني بر عدم امكان ثبت نام براي دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبيرشهيدرجايي در آزمون مزبوربه دليل داشتن سن بالاتر از ۲۲ سال به اطلاع مي رساند چنانچه در صفحه ۴۳ و ۴۴ در دفتر چه راهنماي ثبت نام شركت در آزمون سراسري سال ۱۴۰۰ تصريح شده است شرايط و ضوابط اختصاصي پذيرش دانشجو در دانشگاه هاي مزبور از جمله شرط سني و شرط معدل و موارد ديگر…، با رعايت تبصره ۱ ماده واحده «نحوه جذب منابع انساني در مشاغل آموزشي و تربيتي وزارت آموزش و پرورش» مصوبه جلسه ۸۳۳ مورخ ۹۹/۰۸/۲۷ شوراي عالي انقلاب فرهنگي و به شرط صدور مجوز رديف استخدامي و تأمين اعتبار مالي لازم، از طريق دفترچه شماره (۲) راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي، اطلاع رساني خواهد شد. بنابراين محدوديتي براي افراد جهت ثبت نام و شركت در آزمون سراسري سال ۱۴۰۰ از سوي آموزش وپرورش تا ۲۴ سال ايجاد نشده و داوطلبان مي توانند در آزمون مزبور ثبت نام نمايند.

برگزاری کنکور ۱۴۰۱ در ۴ روز

وزیر کشور طی اطلاعیه ای اعلام کردند که کنکور سراسری ۱۴۰۱ در موعد مقرر و در ۴ روز برگزار میشود.

تازه ترین خبری که از سوی مسئولین برگزاری کنکور ۱۴۰۱ اعلام شده است برگزاری کنکور در ۵ روز متفاوت است.

سخنگوی سازمان سنجش در تکمیل اطلاعیه ای که از سمت وزیر کشور اعلام شده نکات زیر را مطرح کردند:

روزهای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و آزمون سراسری بیشتر شده است.

آزمون کارشناسی ارشد از ۲ روز به ۳ روز و آزمون سراسرس از ۲ روز به ۴ روز افزایش پیدا کرد .

باید دید که آیا برگزاری کنکور ۱۴۰۱ در ۵ روز امکان پذیر است ؟

سازمان سنجش هنوز در خصوص چگونگی برگزاری کنکور در ۵ روز شفاف سازی نکرده است و به طور کامل برای داوطلبان مشخص نیست که آزمون به چه صورت برگزار خواهد شد.

تعویق کنکور ۱۴۰۱

با توجه به سرعت بالای ویروس کرونا و غیر قابل پیش بینی بودن پیک های کرونایی در کشور، کنکور ۱۴۰۱ با تعویق هایی همراه خواهد بود.

جدید ترین اخبار در مورد کنکور ۱۴۰۱ در این صفحه قرار می گیرد

سوالات احتمالی کنکور ۱۴۰۱

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۱

موسسه اوج یادگیری با در نظر داشتن اهمیت یادگیری مفاهیم و روش های تست زنی مباحث کلیه دروس عمومی و اختصاصی، اقدام به تولید بسته های آموزشی به صورت مبحثی و بسته های معلم خصوصی، با تدریس بهترین اساتید کشور نموده است.

برای خرید منابع کنکور ۱۴۰۱ کنکور آسان است می توانید از سه روش اقدام کنید:

روش اول:

دانلود و نصب اپلیکیشن اوج یادگیری

با نصب اپلیکیشن اوج یادگیری می توانید بسته مورد نظر خود را به سبد خرید خود اضافه کرده و در پایان از طریق درگاه اینترنتی پرداخت خود را ثبت نمائید.

پس از ثبت خرید، از سامانه پیامکی اوج یادگیری با عنوان در حال انجام دریافت می کنید.

روش دوم:

خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است نیز، شیوه پرداخت مشابه اپلیکیشن داشته و برای پرداخت، درگاه بانکی عضو شتاب دارد.

روش سوم:

تماس با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ و ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ و دریافت شماره حساب معتبر موسسه اوج یادگیری.

جمع بندی کنکور ۱۴۰۱

بهترین زمان برای جمع بندی مباحث کنکور ۱۴۰۱ فروردین ۱۴۰۱ می باشد.

اوج یادگیری با در نظر داشتن اهمیت جمع بندی مباحث دروس اختصاصی و عمومی، منابعی با عنوان جمع بندی برای کلیه دروس، توسط اساتید کنکور آسان است تدریس و تولید کرده است.

منابع جمع بندی کنکور ۱۴۰۱ را می توانید از روش های گفته شده تهیه نمائید.

اساتید اوج یادگیری

اساتید اوج یادگیری، دروس اختصاصی و عمومی هر سه گروه آزمایشی تجربی، ریاضی و انسانی را به صورت مفهومی و تست زنی تدریس می کنند.

اساتید دروس اختصاصی اوج یادگیری

مهندس امیر مسعودی، مدرس ریاضی و فیزیک اوج یادگیری

مهندس عارف ربیعیان، مدرس شیمی اوج یادگیری

دکتر مهدی شیخی و عرفان پازوکی، مدرس زیست اوج یادگیری

اساتید دروس عمومی اوج یادگیری

استاد حسین احمدی، مدرس دین و زندگی اوج یادگیری

استاد سعید جوکار، مدرس عربی اوج یادگیری

استاد سیروس ستارنژاد، مدرس ادبیات اوج یادگیری

دکتر امیر دانش زاده، مدرس زبان اوج یادگیری

مطالب مرتبط
سهمیه های کنکور ۱۴۰۱
تحلیل کنکور ۱۴۰۰
پکیج کنکور ۱۴۰۱

235 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

  سلام ممنونم از توضیحات شما من چند تا سوال داشتم خیلی ازتون ممنون میشم جواب بدید ۱-این سیاست های پیشنهادی شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اینکه سوابق تحصیلی قطعی میشه سنجش از پذیرش جدا میشه پزشکی از لیسانس پذیرش میشه وغیره به نظرتون میتونه واسه ۱۴۰۱ اجرایی بشه ؟من نظام قدیم درس خوندم واین مصاحبه ها خیلی فکرم رو بهم ریخته اگر خدایی نکرده اجرا بشه تمام امیدم رو از دست میدم ۲-اگر بخوان اجرا کنن اعتراض بچه های کنکوری میتونه مانع اجرا بشه ؟یعنی این طرح ها میتونه مقبولیت داشته باشه واسه داوطلبان ؟خیلی ممنونم از پاسخگویی شما

  سلام منظور من از سوالم اینه که این طرح های پیشنهادی مینونه واسه ۱۴۰۱ اجرایی بشه ؟وبا این شرایط موجود قابلیت اجرا شدن رو داده ؟

  سلام من فارغ النحصیل ارشد هستم و نظام قدیم و میخواستم در کنکور۱۴۰۱ شرکت کنم ایشالا به قصدپزشکی و دندان،برای شرکت در کنکور منابع جدید و دیپلم نظام جدید باید احذ کنم برای تاثیر معدل ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  سلام برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ تماس بگیرید.

  اخه این چ بازیه سر مردم در میارید (منظورم کنکور ۱۴۰۲)
  الا یکی ک مثل من معدل خوبی نداره اومدیو شانسش گرفت و ۱۰۰%زد تستای کنکورو بعد با این تغییرات شما رتبش خیلی بد میشه

  #نه- به تاثیر ۶۰ درصدی -سوابق تحصیلی
  یعنی چی این قانون های کنکور ۱۴۰۲ …. این تاثیر ۶۰ درصدی -سوابق تحصیلی اگر بخواد معدل کتبی نهایی را درنظر بگیرن خیلی ظلم به خدا

  واقعا اخه چه وضعشه منی که معلم یازدهم اصلا درس نمیداد الکی ده بیت سی چهل میکرد نمره میداد حقم خورده میشه

  با سلام خدمت شما آیا دانش آموزی که رشته تجربی است می تواند در رشته ریاضی کنکور بدهد ؟ ممنون میشم جواب بدید

  خیر تاثیر معدل و سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۱ هنوز تصویب نشده و در مورد نحوه اعمال آن توضیحی منتشر نشده، با ما همراه باشید جدید ترین اخبار در مورد کنکور ۱۴۰۱ را در این صفحه قرار می دهیم.

  انشالا با کمک مشاور خوبم مهندس محمد رضا بهمرام بزرگوار موفق بشم
  ایشون از با دانش ترین و اصولی ترین مشاورانی هستند که افتخار شاگردی ابشون را داشتم

  با همه سیاست ها حال کردم بجز این ۶۰درصد سوابق
  چون یارو نظام قدیمیه
  و یارو کنکوری۱۳۹۸یه
  و یارو کنکوری۱۳۹۹یه
  و یارو کنکوری۱۴۰۰یه
  برای کنکوری درس خودن که سوابق ۳۰ درصد مثبت بوده و تلاش زیادی برا معدل نکردن و میخوان برای ۱۴۰۱ بخونن که ۶۰ درصد قطعیه و این یعنی کم بودن شانس قبولی این بد بخت بیچاره ها
  کسی نیس بگه آقا شما سهمیه ها رو حذف کنی کلیییییییی چیزا درست میشه و دیگه نمیخواد سیاست بازی کنی

  چون اول اونایی سهمیه دارن قبول میشن و این خیلی نامردیه

  سهمیه ای ها در الویت هستنن
  درنتجیه درصد قبولی دانشجو کم میشه از اونایی که رتبه آوردن

  راست میگه اونایی که سواد بیشتری دارن رتبه کمتری نسبت به اونایی میارن که سهمیه بیشتری دارن
  یعنی نتیجه این کار میشه به آدم بیسواد مقام دادن

  من امسال اون چیزی که میخوام رو قبول نمیشم …اگه بخوام سال بعد کنکور بدم قضیه چیه؟ نکنه نابود بشم … میخوام یه سال وایسم پشت کنکور… لطفا کمک کنید؟؟

  هیچ کدوم سیاستهای خوبی نیست اینا اگر تصویب بشند بعدش میبینید چه افتضاحاتی به بار خواهد اومد باید همه سهمیه ها (شهدا جانبازان هیئت علمی و ….)به جز مناطق(چون این یکی منطقیه و بچه ها جدا جدا حساب میشن) رو بردارند اونوقت همه چیز به قول خودت درست میشه

  قطع به یقین اگه سیاست معدل ۶۰ درصد تصویب بشه هر سال به دانش آموزان قبلی اجازه میدن که دوباره امتحان های خرداد رو بدن.
  این جوری به نفع همه میشه
  سهمیه ها بعضیاش نامردیه ولی بعضیاش خداوکیلی حقشونه
  من خودم هیچ گونه سهمیه ای نمیگیرم حتی منطقه هم نمیگیرم ولی به نظرم بعضی سهمیه ها باید بمونن.
  ولی خدایی این که دو تا کنکورش کردن به محض خوندن بهم آرامش داد!

  چراحقشونه سهمیه بگیرن😐😐😐😐؟؟؟این نامردیه بی عدالتیه اتفاقااصلاحقش یه ورگیج بخاطرسهمیه پدرشرتبه اش خیلی خوب بشه وتوجایگاه یکی دیگه بشینه این پروااضحه

  الان یعنی چی که محتوایی کردن مگه قبلش محتوایی نبود میگفتن از متن کتاب ولی از کتاب نبود . معلومم نیست چطوری سوال میدن .😑

  هر دم از این باغ بری میرسد قرار بود که سهمیه‌بندی ها را سامان دهی کنند بجای اون فکرشون به ناکجا آباد رسید و اینطوری بیشتر دانش آموزان با استعداد و مناطق محروم از تحصیل در رشته ها و دانشگاه‌های مورد دلخواه خود حذف میشوند چون در هر صورت در آزمون های امتحانات نهایی تقلب بسیار است و از طرفی نمیشه که فقط معدل پایه دوازدهم مدل نظر قرار بگیره و اگه قرار اینجوری بشه باید ۴۰ درصد بقیه فقط از پایه دهم و یازدهم باشه و نیازی به سئوال از دوازدهم نیست درضمن باید امتحانات نهایی مانند سئوالات کنکور باید چند مدل A,b,c,d,e,f داشته باشن تا تقلب در امتحانات نهایی کمتر بشه و لاغیر

  آخه این جوری که ۶۰ درصدش سوابق تحصیلی باشه دیگه کنکور واسه خیلی ها بدرد نمیخوره که 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️این چه کاریه

  مملکت بی صاحب باشه همین میشه اصلا فکر اونایی که با سوابق ۳۰ درصدی دیپلم گرفتن‌رو کردین یا فقط به فکر اقازاده های خودتونید

  اخه واقعا چه فکری میکنن
  مثلا کسی که مدرسه عادی درس خونده با معدل ۲۰ با کسی که فرزانگان خونده با معدل ۱۸
  آیا معدل هاشون قابل قیاس هست؟؟؟؟؟
  یا خیلی مدارس با پول نمره میدن..
  خواستن ابروشو درست کنن زدن چشمشم کور کردن که…
  چقدررررررر به ما ها استرس وارد میکنن مگه ما چقدررررر ظرفیت و کشش داریم
  بخدا آدم خسته میشه..
  علت این همه متقاضی زیاد واسه تجربی اینه که تو جامعه ما
  ادما دو دسته میشن
  یا پزشکن یا آدم نیستن….اگه راست میگین فرهنگ سازی کنین که این همه متقاضی واسه پزشکی
  (که نصفشم تقلید کورکورانه از بقیه ست) نداشته باشیم
  والسلام

  ای با با چرا به خودت سخت میگیری؟ اصلا از ساختار امتحان نهایی خبر داری؟ کللللللل کشور یه امتحان میدن دقیقا مثل کنکور! اگه مثل سال های قبل باشه اصلا دانش آموز اسمش رو رو برگه نمینویسه بلکه یه کد داره و در این صورت معلم اصلا نمیدونه داره برگه کیو تصحیح میکنه!
  فرهنگ سازی که گفتی رو به شددددددددددت قبول دارم
  یه عده به فشار اطرافیان به زور میرن دکتر میشن از زندگی شون هم لذت نمیبرن
  اون وقت ماهایی که عاشق پزشکی هستیم ممکنه قبول نشیم! عاقا اصن من درآمد نمیخوام هیچی نمیخوام فقط بزارید برم پزشکی رو بخونم! خخخخخخ

  کسیکه رتبش زیر ۷۰۰کشوری بشه اوناییکه معدل بهتری دارن میتونن ازش سبقت بگیرن منظورم این کسیکه بخواد جزو رتبه های برتربشه بامعدل ۱۶ ازبقیه رتبه های برتر جامیمونه?

  این تغییرات کنکور ۱۴۰۱ رو زودتر اعمال کنن راحت شیم از استرسش
  خواب راحتو گرفتن ازماهایی که هدفمون کنکور ۱۴۰۱ عه

  چرت و پرت نگید لطفا حتما غیر انتفایی میخونید نمره میگیرید اینجور میگید کنکور یه چیزی هست ک هر کس بخونه قبوله ربطی ب استرس نداره استرس زمانی هست ک ادم نخونده وقتی سوالارو ببینی بفهمی خوندی بلدی استرس میره پس زیاد چرت و پرت نگید ۱۴۰۱ رو هم نمیتونن لغو کنن انشالهه چون ما تو شهرمون ۲۰۰ تا معدل بیست داریم نهایت پس همه میرم پزشکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هدف داشته باشی میشینی میخونی ن اینک تو سایت چرخ بزنی عزیز

  عزیزم تو که شما که هدف دارین رو میبینم معدل ۲۰ تا خیلی بودن مثل شما زبونتون دراز بود می‌گفتیم ما تو کنکور پزشکی رو میاریم هیچکدوم در کنکور نتیجه دلخاه رو نیاوردن افسر دیگ گرفتنشون

  حق بدید بچه ها مایی ک دولتی میخونیم بعضیییی معلم هامون عقده دارن ۲۰ میگیریم ۱۶ میدن از سر لج چون بچش تو کلاس ماست و باید اول بشه باور کنین معدل تاثیرش قطعی باشه ماها نا امید میشیم ☺

  شما ها که پولدارین با پول نمره میخرین .مدرسه غیر انتفاعی کیف میکنن .بدبخت اونایی که پول ندارن ولی عوضش استعداد کردن هوش دارن چیکار کنن .همه چی به نفع اقازاده ها شده

  ربطی به دولتی و غیر دولتی نداره اگ بخوای پول مانعت نمیشه از همون هوش برای کنکور استفاده میکنی درضمن من الان دارم میبینم مدارس دولتی هم به انداره غبر دولتی داره پول میگیره برای کلاس کنکوراش پس جو الکی ندین و بچسبید به کارتون

  تو متن نوشته بود ۳۰درصد معدل تاثیر مثبت نظام‌جدید ولی برای نظام قدیم کلمه ی مثبت نوشته نشده بود؟ نظام قدیمیا معدلشون تاثیر مستقیم داره؟

  سلام میخاستم بدونم الان اگر دیپلم ۹۹-۱۴۰۰بگیرم بعد کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم تاثیر معدلم و سوابق تحصیلیم چند درصدع؟

  سلام
  اعمال تاثیر سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۱ هنوز به طور دقیق اعلام نشده
  در صورت اعلام دقیق توسط سازمان سنجش، در این صفحه قرار داده می شود.

  مرسی از شما که این بودجه بندی رو گذاشتین ادم ۱۰قدم جلو میفته برای برنام ریزی

  سلام وقت بخیر میشه سوال منم لطفا جواب بدین من درحال حاصر در دانشگاه ازاد مشعول تحصیل رشته مترجمی زبان هستم ترم ۴ میتونم کنکور ۱۴۰۱بدم و اگه آموزش زبان قبول بشم دولتی ادامه بدم؟

  دانشجوی دانشگاه ازاد مشکلی نداره کنکور بده ولی دانشجوی دانشگاه دولتی نمیتونه کنکور بده
  اگه دانشجوی دانشگاه ازاد هستید نیازی به انصراف دادن نیست

  سلام
  سازمان سنجش در ارتباط با تعویق کنکور هنوز اطلاعیه ای منتشر نکرده اند.

  سلام
  من داوطلب نظام قدیم هستم و هدفم فیزیوتراپی
  این انصاف نیست سوابق تحصیلی قطعی بشه چون بهترین روش برای سنجش کنکوری‌ها کنکوره فقط
  چون واقعا باید مفهومی خوند

  کنکور باید تاثیرگذار مثبت داشته باشه نه قطعی این بی عدالتیه
  اونهایی که نمونه دولتی درس میخونن با بچه هایی که تو مدارس مناطق محروم هستند بین شصت درصدشون خیلی فاصله هست

  روحانی که دیگه داره نفس های آخرشو میکشه میخواد برای خودشیرینی شرط معدل مستقیم بزاره ولی اگه مملکت قانون داشته باشه باید امتحانات هرسه پایه دبیرستان نهایی بشه و سوالات استاندارد بشن و .‌‌…
  حالا اگه این کار عملی بشه یعنی نابودی تمام داوطلبان مثل من چون سرباز بودم یه ماهه تموم کردم و معدل دیپلمم هم خوب نیست میخواستم واسه کنکور۱۴۰۱ شروع به درس خوندن کنم که….

  اگه تغییری ایجاد بشه اونهایی که پشت کنکورین باید چه گلی به سر بگیرند؟
  لطفا جواب بدید خیلی استرس دارم اگه کنکور تغییر پیدا کنه اون هم اینجوری من خودکشی می کنم چون کار دیگه ای ندارم

  دوست عزیز هنوز هیچ خبری مبنی بر تایید تغییرات کنکور ۱۴۰۱ از سمت سازمان سنجش اعلام نشده، در صورت پذیرش مطمئن باشید تبصره هایی خواهد داشت و عدالت برقرار خواهند شد، نگران نباشید.

  کنکور۱۴۰۱هم باید مثل همه کنکور ها برگزارشه این تاثیر۶۰%چیه دیگه اینا همه زیر ساخت میخواد الان با این وضع چجوری میخوان درستش کنن !!!!؟ فقط خواهشا کاری نکنین بدتر میشه بهتر نمیشه عدالت از هر جنبه ای بهم میریزد،فقط کاشکی کنکور درسال۲باربرگزار شه

  سلام من دانشجو ترم سوم ندیریت مالی هستم الان میخوام برای کنکور تجربی،پزشکی شرکت کنم
  میخواستم بدونم میتونم شرکت کنم محدودیت نداره

  اینجوری که برای ما که در مدرسه تیزهوشان درس میخونیم و بزور معدل ۱۹ میاریم بد میشه این چه عدالتی است همون کنکور خوب بود

  بچه ها قبل از اینکه تاثیر معدل کنکور ۱۴۰۱ رو ۶۰ درصد کنن برید سایت سنجش مخالفتتون رواعلام کنید ا

  منتظرم فقط ببینم تاثیر معدل این کنکور ۱۴۰۱ چی میخواد بشه بعد تصمیم بگیرم به درس خوندن
  در این حد فنا شدم

  سلام به نظرم شرط معدل بهتره چون استرس کنکور رو کاهش میده ولی در این صورت امتحانات نهایی باید تستی باشه و به طور دستی. صحیح نشه و محل برگزاری آزمون هم مانند کنکور باشد و هر مدرسه جداگانه امتحان نهایی برگزار نکنه که در این صورت آزمون نهایی هم مثل کنکور عادلانه برگزار می شود

  سلام من نظام قدیمی هستم میتوانم برای ۱۴۰۱ کنکور بدهم با نظام آموزشی جدید و خواندن این نظام.به این علت پرسش میکنم چون نظام قدیمی هستم

  سلام
  بله می توانید توی کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنید
  فقط باید منابع نظام جدید را مطالعه کنید.

  سلام.من متولد۷۵ هستم.و سال ۹۴ فارغ التحصیل شدم.الان میخوام برای کنکور۱۴۰۱ خودمو آماده کنم ولی گیج شدم نمیدونم باید چیکار کنم.آیا کنکور هست؟ نیست؟ یا این ۶۰ درصد سوابق تحصیلی، فقط تاثیر مثبت؟ یا تاثیر قطعی؟تو رو خدا منو راهنمایی کنید

  دوستان برید سایت سنجش بگیدسال ۱۴۰۱ معدل مثبت بماند تا دیر نشده باید درخواستا زیاد باشه

  میخای سوالارو بخری یا تقلب خوب سراغ داری؟ یه سال خوندن واسه کنکور انقدر سخته که برای امتحانات نابرابر حرص و جوش بزنی؟

  چرا این کار رو از ۱۴۰۱ کردن یک سال مونده به کنکور من بعد ۶۰ درصد شده سوابق تحصیلی خب بعضی معلم ها جوری امتحان میگیرن که کسی نمره نگیره تهشم میگن نمره به درد نمیخوره مهم یادگیریه. کو الان یادگیری منو میبره دانشگاه ؟! مدرسه هایی که کیلو کیلو نمره میدن الان بهتر از کسی که سال ها درس خوند با نمره خودش بره دانشگاه میرن حالا باید بشینه خونه و اونی که حقش نیست بره دکتر مهندس بشه. سنجشم فکر خوبی کرد ریاضی و انسانی میتونن از این طرح بهره مند بشن چون متقاضی کم آره دیگه دانش آموز کیه آیندش چیه این همه سال درس خوند که چی اونی که جیبش پر پول تر موفق تر دیگه .🙂با آرزوی موفقیت برای همه دانش آموزان

  سلام
  اگر براى كنكور ١٤٠١ تاثير ٦٠ درصدى سوابق تحصيلى قطعى بشه ، براى كسانى كه ١٤٠٠ نهايى داشتن و كنكور دادن هم صدق ميكنه و نهايى شون ٦٠ درصد حساب ميشه ؟؟؟

  من هم میخوام همینو بدونم … قضیه ما که میخوایم سال بعد وایسیم پشت کنکور چی میشه؟

  باور میکنید حرفتون خیلی آرامش بهمون داد خدا خیرتون بده امیدوارم همین طور که گفتید باشه وگرنه با تاثیر ۶۰ درصدی که اصلا دیگه امیدی ندارم

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من سال ۸۶ دیپلم گرفتم رشتم عکاسی بوده پیش دانشگاهی هنر هم‌خوندم یعنی مدرک‌ پیش دانشگاهی رو هم دارم میتونم رشته دندانپزشکی شرکت کنم؟ البته الان‌با سوابق تحصیلی دانشگاه پیام‌نور ترم ۴ هستم رشته علوم تربیتی ولی دوسش ندارم‌میخوام دندانپزشکی بخونم میشه؟

  سلام
  با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ تماس بگیرید مشاوران ما به طور دقیق شما رو راهنمایی خواهند کرد.

  سلام
  هنوز در مورد کنکور ۱۴۰۱ اخباری مبنی بر تغییر رویه اعمال سوبق تحصیلی منتشر نشده است.

  من نظام قدیم درس خوندم ،دقیقا زمان منم تأثیر ۳۰ درصد بود حرفایی که دانش آموز ها میزدن و استرس و اضطراب داشتیم ،ما نمیخواستیم تأثیر ۳۰ درصد اما اعمال کردن
  نتایج کنکور که اومد هرکسی با توجه به تلاش خودش تو کنکور رتبه آورد و قبول شد کلاس ما پزشکی ام داشت
  اصلا نگران نباشید فقط برای کنکور بخونید به نتیجه عملکردتون میرسید ،

  ینی چی که احتمال داره کنکور دو مرتبه باشه ک استرس کم شه بنظرم استرس ک کم نمیشه هیچ اینبار دو دفعهم باد استرس بکشی چه طرزیه واقعا یه عالمو ادمو بهم ریختین

  سلام وقتتون بخیر
  من الان دانشجوی ترم ۲ اتاق عمل دولتی شهریه پرداز هستم ، میخواستم ببینم میتونم یه ترم مرخصی بگیرم و تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ؟؟ برا سربازی اذیت نمیکنن ؟؟

  به نظر من با درس خوندن همه چیز حل میشه پس بچه ها به خودتون استرس ندین
  من خودم سال ۹۸ کنکور دادم و الان پشت کنکورم و واسه کنکور ۱۴۰۱ میخونم و اگه خوب بخونم واسه معدل هم میتونم ترمیم معدل شرکت کنم و اون درسایی که خراب کردم رو نمره خوب بگیرم.
  پس خوب درس بخونید و تمرکزتون رو با این چیزا بهم نزنید 🙂

  سلام منم می‌خوام برا کنکور۱۴۰۱بخونم نظام قدیمی ام کتابهای درسی نظام جدید رو پیدا کردم فقط میگن که دهم چاپ ۹۸یازدهم چاپ ۹۹دوازدهم ۱۴۰۰باشع اینا رو نمیتونم پیدا کنم الان مونده ام چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنین

  یعنی چیییی این تغییرات کنکور ۱۴۰۱
  اصن عقلانی نیس
  چرا فکر ما نیستن اخه؟
  همه چی معدل؟

  الان معدل یازدهمم موثره؟
  نگید آره
  من قراره سال ۴۰۱ کنکور بدم به نظرتون تا اون موقع عوض میشه؟

  این واقعا بی انصافی در حق داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ کسایی که میخوان اون سال کنکور بدن وقت و انرژیشون رو میزارن روی کنکور و کنکوری خوندن چون از اول برای ما این مطرح بوده که ته تهش کنکور آیندمون رو معلوم میکنه و مدرسه فقط در حد مدرک دیپلم اگه قرار بر همچین کاری باشه باید از کنکور ۱۴۰۳ به بعد این اتفاق بیفته که حداقل اونا یه فکری برا خودشون بکنن نه ماهایی که امتحانات نوبت دوم یازدهم رو دادیم تموم شد فقط امیدوارم این حرف ها هم مثل وعده ده ساله حذف کنکور باشه و بگذره

  سلام. خسته نباشید
  می خواستم بدونم شما توی این صفحه اعلام می کنید ثاتیر سوابق رو تو کنکور ۱۴۰۱ ؟

  سلام
  بله
  کلیه اخبار و اطلاعات مربوط به کنکور ۱۴۰۱ به طور دقیق و کامل در این صفحه قرار می گیرد.

  ببخشید برای کنکور ۱۴۰۱ چه منابعی برای تست زنی بهتره ؟
  توی اپلیکیشن تنوع خیلی زیاد بود.

  سلام
  با دیپلم تجربی میشه کنکور ریاضی ۱۴۰۱ شرکت کرد؟؟
  باید چه ‌کارهایی انجام بدم برا تغییر رشته؟؟
  من فارغ‌التحصیلم

  سلام خسته نباشید میشه لطفن جوابمو بدیدد
  من الان پایه یازدهم انسانی هستم و سال ۱۴۰۱ باید کنکور بدم ولی اصلا نمیدونم چچوری شروع به خوندن کتابای سال دهم و یازدهم کنم.میشه راهنمایی کنید؟؟

  سلام
  با برنامه ریزی و مشاوره می تونین دهم و یازدهم رو به طور کامل مطالعه کنید و پیش خوانی پایه دوازدهم را انجام دهید.
  برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ تماس بگیرید.

  سلام اگه کسی خرداد بیفته ولی شهریور نمره قبولی رو بدست بیاره برای ورودی دانشگاه مشکل پیش میاد یعنی میتونه بره دانشگاه یا دانشگاه فرهنگیان چی اونم میتونه بره یا نه لطفا بگین

  امسال موفقیت برای همه ی اوناییه ک یه مشاور خوب داشته باشن،مهندس بهمرام یکی از برترین مشاورین کنکوره،تنها کسی ک برنامه رو به سبک ۴g مینویسن و همیشه پیگیر دانش اموز هستن.
  ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰

  من کلا گیج شدم با این تغییرات جدید کاش تا وقتی که کامل تصویب نشده بود خبرشو پخش نمیکردن هر سایتی یه چیز میگه من فقط میخوام بدونم درسای عمومی حذف شده برای کنکور یا نه !؟

  سلام
  برای کنکور ۱۴۰۱ تجربی کتاب های چاپ چه سالی رو باید تهیه کنم؟؟؟
  من خودم کتابای دهم چاپ ۹۶ یازدهم چاپ ۹۷ دوازدهم چاپ۹۸ رو دارم

  به شدت با نظر شما موافقم
  درسته خودمم کنکوری۴۰۱ هستم و دارم سختی میکشم
  ولی کنکور به هیییییییچچچچ عنوان نباید حذف بشه بهترین فیلتره
  من حاضرم یک سااااااال سختی بکشم واسه کنکور ولی با معدل مدرسه و این چرت و پرت ها نرم دانشگاه
  معدلم بالای۱۹/۵ هست ولی من خودم به شخصه قبولش ندارم. بالاخره معلم ها خودشونم نمره اضافه میکنن مثلا ۱۹/۵ میدن۲۰
  این نمرات نقشی در موقعیت آینده ما نخواهد داشت
  امیدوارم نظرم به گوش مسولین کارامد کشورمون برسه و کمی هم حواشیه کنکور رو کم کنن..
  با اروزی موفقیت برای همه هموطنای عزیزم
  یاعلی

  سلام اصلا نمره که سواد نمیاره. چه بسیار فارغ التحصیلان با نمرات عالی از دانشگاههای برتر دریغ از سواد واقعی و کاربردی

  سلام خسته نباشید من به شدت با۶۰درصدسوابق تحصیلی مخالفم این عادلانه نیستش به ویژه برای کنکور۱۴۰۱

  دوستان برید سایت سجش بگید اینو وبخواین هرچه زودتر اعلام کنن که کنکور ۲۴۰۱ تغیر نمیکنه

  سلام یه سوال داشتم آیا والدین فرهنگی باشند سهمیه ای وجود داره برا دانشگاه فرهنگیان؟؟؟

  خدایا 🙂
  الان منی که تجربی ۴۰۱ هستم و نقطه قوتام عمومیاست اگه کنکور بدم پشت بمونم دوباره سال بعد بخوام کنکور بدم خوب عمومیارو برداشتن که :)دستتون درد نکنه واقعا زندگی میلیونها نفرو خراب کردین
  اگه کسی بخواد از نظری کنکور فنی بده که دیگه وضعش بدتر… واقعا که…

  سلام وقت بخیر
  من میتونم بعد از قبولی از دانشگاه موردنظر،برم‌سربازی و‌ بعد از سربازی همون رشته ی قبولیم رو‌ ادامه تحصیل بدم؟؟
  یعنی نتیجه ی کنکورم تا اون‌ زمان اعتبار خواهد داشت؟
  متشکرم

  سلام
  برای دریافت اطلاعات دقیق در این زمینه با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ تماس بگیرید.

  این سیاست ها هنوز تصویب نشده و… اونی ک معدلش پایینه هیج ترشی نداشته باشه تلاششو بکنه هیچ صحتی نداره و قرارم نیس تصویب شه یه شایعه بیشتر نمیشه و تصویب نمیشه پس خودتونو با این چیزا فریب ندین امید میدم بهتون اگه تلاش کنین حتما خودتون پذیرش میشین البته با همون کنکور و همون سیاست حتما بخونین چه معدل بالا ها چه پایینا همتون باس تلاش کنین و… انید زیادی باعث ریزش میشه امید کمم باعث عقب افتادن پس بی خیال اینا و راهتو برو

  خیر نبینید
  اخه این چ کاریه مثلا یکی مثل من معدلش خیلی بده اومدیو تلاش کرد و همه تستارو ۱۰۰% زد بعد با این کار شما (با معدل جمع بشه ) رتبه خراب میشه
  هروز ی بازی سر مردم در میارید
  😠😠همش حق ناحق 😠😠

  لطفا اول یکم فکر کنین و بعدش چرت و پرت بگین، یه عده معلوم نیس قصدشون از جو دادن چیه واقعا؟؟ بشینین تا کلا همه چیو یه بار توضیح بدم:
  وقتی میگن تاثیر معدل یعنی در اصل تاثیر نمرات امتحان نهایی دوازدهم هست، یعنی اینکه فقط اون امتحان نهایی که تو خرداد پایه دوازدهم برگزار میشه نمراتش تو کنکور تاثیر میذاره،کاملا هم عدالت هست، چون سوالات امتحان نهایی برای سراسر کشور یکسانه و همه یک نوع امتحان رو میدن و تو تصحیح کردن هم هیچ ارفاق یا تقلبی نمیشه چون اصلا مصحح ها نمیدونن برگه ای ک اصلاح میکنن واسه کیه!
  و نمرات پایه های دهم و یازدهم اصلا تاثیر نمیذاره،
  حالا اونایی که تیزهوشان خوندن و الکی جوش میزنن که معدلشون پایینه، بدونن که به معدل اصلا ربطی نداره، بلکه به همون نمرات اون یدونه امتحان نهایی ربط داره، شما که تیزهوشان خوندی، باید خیلی بهتر بتونی به سوالای امتحان نهایی( که خیلی ساده تر از کنکورن) جواب بدی و نمره خوب بگیری.
  با آرزوی موفقیت برای همه ☺️

  سلام وقتتون بخیر من دیپلم نظام قدم دارم سال ۸۹من میخام کنکور بدم در رشته تجربی از کجا شروع کنم چجوری شروع کنم که موفق بشم کسی هست کمکم کنه راهو برام هموار کنه

  سلام با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ تماس بگیرید مشاوران ما شما رو راهنمایی می کنند.

  سلام کسی لیسانس دارد ایا می تواند کنکور دهد تجربی وکتاب نظام قدیم تجربی باید بخونه یا نظام جدید؟

  تاثیر قطعی معدل ناعدالتیه حتی برا معدلای خوب وخداروشکر اعلام شد تاثیر معدل مثبته

  سلام من نظام قدیم تجربی هستم. برای کنکور ۴۰۱کتابای خودمو بخونم یا عوض کنم؟ کنکور ۱۴۰۱ دونوع سوال طرح خاهد شد؟؟

  ب نظر من ک این ۶۰ درصد تصویب بشه برا نظام جدیدا خیلی خوبه چون من خودم قبل کرونا معدلم چیزی حدود ۱۶تا ۱۷ بود بعدش شد ۱۹ خب این خیلی خوبه دیگ اصلا سوالایی ک خود معلمات بهت میدن قطعا از سوالای کنکور اسون تره پس ب نفع ماهاست:)

  سلام وضع کرونا خیلی بد شده الان نمیشه کنکور ۱۴۰۱ حذف بشه چون واقعاً وضعیت خطرناکه

  ایا ا‌ونایی که نظام قدیم هستن الان بخواهن کنکور بدن باید کتاب های نظام جدیدو بخونن یا باز ازمون نظام قدیم هس

  سلام خسته نباشید من دوسال پیش کنکور دادم و الان دوباره میخوام کنکور بدم برای دانشگاه فرهنگیان میخواستم بدونم اشکالی داره و یا مشکلی وجود داره؟

  سلام
  خیر مشکلی از لحاظ پذیرش ندارین اما اگر هدفتون فرهنگیان هستش با مشاوران با در ارتباط باشین تا به نتیجه دلخواهتون بپرسین.

  سلام کنکور ۱۴۰۱ رو میتونیم با درس های نظام قدیم شروع کنیم؟ یعنی کنکور برای نظام قدیم هست؟

  سلام من ارشد دارم و تصمیم دارم کنکور تجربی شرکت کنم چه منابعی بهتر هست برای مطالعه چون فاصله زیادی افتاده از زمان دبیرستان

  سلام
  برای دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه کنکور با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ تماس بگیرید.

  سلام
  برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در اراتباط باشید.
  شماره تماس : ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰

  سلام من کنکوری ۱۴۰۱ هستم .
  این متن رو اینجا مینویسم که سال دیگه این موقع به نتیجه دلخواهم انشالله که می‌رسم . خدایا به امید تو . براتون آرزوی موفقیت میکنم .
  (میرم که بترکونم🌱🌈)

  ببینید نظر من اینه که تاثیر ۶۰ درصدی امسال نداریم شاید تو کنکور ۱۴۰۲به بعد بیاد ولی ۱۴۰۱ ۴۰ درصد خواهد بود و نکته مهمی بهتون بگم
  این امتحان ها هم میگذره و تموم میشه
  آخه خواهر و برادر من برای چی استرس داری؟استرس چیو داری؟کنکور ؟این اعداد و ارقام نیستن که زندگیت میسازن. تلاشت و اعتماد به نفس و خود باوریته که تو رو میسازه
  متفاوت باشید
  ایمانتان به یاری خداوند بالا باشه و خیر و صلاحتون رو از خدا بخواید نه بگید خدایا اِلا و بِلا من باید فلان دانشگاه قبول بشم شاید صلاحت اون دانشگاه نباشه شما تلاشت بکن و بقیشم بسپار به خدا
  استرس الکی و بیخود هم به خودت راه نده وقتی خدا رو داری استرسی وجود نداره

  سلام خسته نباشید ببخشید برای کنکور ۱۴۰۱ سوابق تحصیلی برای چه سالی حساب میشه ؟

  با سلام کسی ڪ نڟام قدیم رشته تجربی بوده
  میتونه کنکور ۱۴۰۱رشته انسانی شرکت کنه ممنون میشم جواب بدین

  سلام برای دریافت پاسخ با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ تماس بگیرید تا ماشوران موسسه شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

  چرا فکر میکنید تاثیر ۶۰ درصدی قطعی بده؟۶۰ درصد سرنوشتت تو یک ماه و ۴۰ درصد دیگش تو دو کنکور رقم بخوره بهتره یا صددرصدش تو ۴ ساعت؟

  سلام وقت بخیر من شهریور۱۴۰۱فارغ التحصیل میشم کارشناسی ازدانشگاه آزاد
  میتونم درکنکور تجربی سال۱۴۰۱ شرکت کنم؟مانعی وجود نداره؟ چون بعداز آزمدن کنکور فارغ التحصیل میشم درشهریور

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من میخواستم یه بار دیگه کنکور بدم اما دیپلم نظام قدیم دارم نمیدونم میتونم کنکور بدم یانه وازاین معدل و سوابق تحصیلی سر در نمیارم میشه راهنمایی کنید

  سلام من دیپلم سال ۱۳۸۳ هستم و معدل کتبی ۱۲ . توی کنکور۱۴۰۱ باید نظام جدید شرکت کنم ؟ و ایا برای من هم سوابق تحصیلی لحاظ میشه یا فقط نمره کتبی؟

  سلام وقت بخیر
  به نظر شما کنکور ۱۴۰۱ هم به سختیه ۱۴۰۰ خواهد بود؟😔
  یا امکان داره مثل سال ۹۹ و ۹۸ باشه

  سال ۹۹ که رکورد سختی رو زد خدا نکنه مثل ۹۹ باشه ۴۰۰ هم سخت بود البته نه به سختی ۹۹ دعا کنید مثل ۹۸ باشه

  سلام خسته نباشید ، ببخشید من برای سال دومه که قراره کنکور بدم بعد کتاب های درسی که تغییر کرده رو باید طبق منابع جدید بخونم یا ن همون کتابای قبلی مثلا زیست دهم امسال با زیست دهم خودم ک میشه برا سه سال پیش فرق کرده از کدوم تو کنکور امسال استفاده میشه؟

  سلام با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید مشاوران ما شما رو راهنمایی می کنند.

  سلام من رشته مدرسه ام کامپیوتر بوده و الان لیسانس کامپیوتر دارم آیا میتونم کنکور پزشکی بدم یا باید اول برم دیپلم تجربی بگیرم؟

  سلام
  با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید مشاوران اوج یادگیری شما رو راهنمایی می کنند.

  وقت بخیر
  قبلا سوابق تحصیلی تمام نمرات میومد ولی برای ۱۴۰۱ که ثبت نام کردم نمرات نیومده وفقط نام و نام خانوادگی و رشته تحصیلی میاد
  ثبت نام من درست بوده یا ن ؟

  سلام دوستان عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه اول که سعی کنید دیدتون رونسبت به اتفاقات پیش رو مثبت بگیرید وازهمین الان آیه یاس نخونید مطمئن باشید اونایی که تلاششون رو میکنن چه باسهمیه چه بی سهمیه زه اهداف زیباشون میرسن منم خودم کنکورم میدونم خیلی ازاطرافیانمون بادید منفیشون روح وروان آدم رو به بازی میگیرن ولی وقتی خودت از درونت اون حس تونستن و موفق شدن رو به خود القا کنی و با خدا و کائنات همسو بشی و تلاشتم تواین مسیر بذاری هیچی نشد نداره انشالله منم کنکورمو دادم وبه هدف قشنگم رسیدم حتما حتما اگر یادم بود زیر همین پست بهتون اعلام می‌کنم برای تک تک شما عزیزایی که دلاورانه و مجدانه برای رسیدن به اهدافتان تلاش کردید و ازخودگذشتگی کردید خسته نباشید میگم و بهترین هارو برای تک تکتون آرزو میکنم به امید روزی که هممون به اهداف وزندگی مورد نظر وایده المون برسیم. همه شمارو به خدای مهربون وبخشنده میسپارم🦋🍀

  رئیس محترم سازمان سنجش
  آیا میدانید اگر کنکور را حذف کنید چند درصد داوطلبان مناطق کم برخوردار نابود می شوند
  دانش آموزی مانند رستگار رحمانی رتبه یک کنکور تجربی سال ۸۸ را مثال بزنم از مناطق دور افتاده شهر جوانرود با معدل نهایی تقریبا ۱۰ آیا اگر کنکور نبود واقعا ایشان الان پزشک بود ؟
  یا دانش آموزی که می گوید از صبح تا شب کار می‌کرد
  م تا به پدر بیمارم کمک کنم و نتوانستم در دوره دبیرستان درس بخوانم و معدلم ۱۵ شد و من یه سال فقط شب ها درس خواندم و رتبه ۷۹۸ تجربی شد
  سوال این‌است
  آیا کنکور حذف شوند چین دانش آموزانی پیشرفت خواهند کرد؟

  سلام
  در رابطه با کنکور ۱۴۰۲ سوال داشتم.
  معدل دانش آموز حداقل باید چند باشه برای قبولی‌ در کنکور!؟

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است