">ویژگی های مشاوره کنکور در اوج یادگیری بهترین مشاوران اوج یادگیری - اوج یادگیری
دفتر مرکزی ۰۲۱۲۶۶۰۴۵۱۲
مشاوره و برنامه ریزی رایگان ۰۹۱۲۱۹۶۸۲۸۶

ویژگی های مشاوره کنکور در اوج یادگیری

مشاوره اوج یادگیری

مشاور و برنامه ریزی تحصیلی چیست ؟ ویژگی های یک مشاور خوب چیست ؟ یک برنامه ریزی مناسب چه شرایطی دارد ؟

گروه مشاوران اوج یادگیری در این مقاله به سوالات دانش آموزان جهت انتخاب یک مشاور خوب پاسخ می دهند .

مشاورکنکور

همه افرادی که تجربه درس خواندن و کنکور را دارند می دانند که مشاوره تحصیلی خوب یکی از عوامل موفقیت در کنکور سراسری و رسیدن به هدف می باشد . پس تمام دانش آموزان و داوطلبین هدفمند به دنبال بهترین مشاور هستند .

اما قبل از انتخاب مشاور باید ویژگی های یک مشاور خوب را بدانند .

ویژگی های مشاور خوب

۱-یک مشاور خوب باید برنامه ریزی های درسی یک داوطلب را بر اساس روحیه و شرایط درسی او برنامه ریزی کند یعنی نباید به همه داوطلبین یک نوع برنامه درسی بدهد. برای مثال اگر دانش آموزی در درس فیزیک به کندی پیش می‌رود باید تایم مطالعه فیزیک را به صورت روزانه و با حجم کم قرار دهد . یا حتی به اون منبع و مدرس خوب معرفی کند .  

۲-برنامه ریزی درسی باید قابل تغییر باشد مثلاً به صورتی که اگر اتفاقی پیش امد خلأ ایی در برنامه ریزی ایجاد نشود و قابل جبران باشد . یعنی همیشه تایم جبران در برنامه وجود داشته باشد .

۳- با توجه به ویژگی های روحی دانش آموز ساعت مطالعه مشخص باشد و یا گاهی نباید ساعتی برای مطالعه در نظر گرفت .

۴-با توجه به رشته ای که دانش آموز قصد خواندن آن را دارد اولویت و تایم مطالعه هر درس مشخص شود .

مثلا اگر هدف یک دانش آموز رشته تجربی ، دندانپزشکی می باشد . زیست شناسی ضریب ۱۲ در رشته دندانپزشکی دارد پس باید بیشترین تایم را در برنامه داشته باشد .

۵-یک مشاور خوب باید طوری برنامه ریزی کند که در برنامه ریزی فعالیت های روزانه هم گنجانده شود یعنی برنامه ریزی درسی نه زیاد متراکم باشد که وقت اضافه بیاورد و نه زیاد فشرده که باعث خستگی شود و نتوان کارها و فعالیت های روزانه را در کنار آن انجام داد .

۶- یک مشاوره کنکوری با تجربه بالا باید بتواند اگر نحوه درس خواندن دانش آموز اشتباه است راه درست درس خواندن وچگونگی تست زدن را به او بیاموزد .

۷- شخص مشاوره باید نسبت به سرفصل های هر رشته  تسلط و آشنایی داشته باشد .

۸-از دیگر ویژگی های یک مشاور این است که  باید بداند که دانش آموز به چه درسی بیشتر علاقه دارد تا در مواقع استراحت و خستگی مرور آن درس را در برنامه قرار دهد .

۱۰- باید بتواند یک باور قدرتمند را برای دانش آموز بسازد . یک مشاوره و راهنمای خوب باید بتواند به دانش آموز خود یاد دهد که روی طرز فکر خود کار کند و با گفتن و اجرا این کلمه ( من می توانم ) یک جرقه کوچک را به یک انفجار بزرگ و تحولی بزرگ در زندگی خود ایجاد کنند .

۱۱- اهداف بلند مدت را به اهداف کوتاه مدت تقسیم کرد یعنی مشاور بگوید اهداف بلند مدت مثل قبولی در کنکور است و اهداف کوتاه مدت مثل یادگیری مباحث  ، تست زنی و غیره می باشد این مشاور است که باید این اهداف کوتاه مدت را مانند پازل کنار هم بچیند تا اهداف بلند مدت ایجاد شود و باید به دانش آموز خود بگوید که با سپری کردن هدفهای کوتاه خود میتوانی به هدف بلندتر برسید و هدف های کوتاه مدت آن ها باید توسط یک مشاور بررسی شود تا بفهمد چه مقدار از این هدف های کوتاه مدت را با موفقیت انجام داده است در این بررسی ها بیشتر به کمک آزمون از از مباحث مختلف انجام می گیرد .

۱۲- یک مشاوره خوب باید بداند کدام قسمت کتاب بیشتر سوال دارد و کدام کمتر هست و اگر زمان باقیمانده تا کنکور کم است کدام قسمت رو باید خواند . در واقع باید از بودجه بندی مطالب در کنکور اطلاع کافی داشته باشد .

۱۳-و …

و ویژگی های زیاد دیگری که یک راهنمای دلسوز باید  برای رسیدن دانش آموز به هدف خود داشته باشد .

گروه مشاوره اوج یادگیری

گروه مشاوره اوج یادگیری با توجه به اهمیت مشاور در برنامه ی دانش آموز توسط کنکور آسان است زیر نظر برترین اساتید و مشاورین کنکوری کشور تشکیل شد .

گروه مشاوره اوج یادگیری در نظر دارد با ارائه برنامه ریزی رایگان متناسب با شرایط هر دانش آموز و با معرفی بهترین منابع آموزشی و تست زنی کنکوری آرامش دانش آموزان و خانواده ها را فراهم کنند .

اساتیدی که فعالیت گروه مشاوره اوج یادگیری زیر نظر آن هاست شامل استاد حسین احمدیاستاد امیر مسعودی و استاد عارف ربیعیان می باشد .

دانش آموزان می توانند با مشاوران اوج یادگیری از طریق برنامه ی اوج یادگیری که روز های فرد از شبکه دو سیما پخش می شود آشنا شوند و برای ارتباط گرفتن با مشاورین و دریافت برنامه ریزی و مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۲۶۶۰۴۵۱۲ تماس بگیرند .

پاسخی بگذارید

تلفن کنکور آسان است