"> صفر تا صد سوابق تحصیلی در کنکور
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
اساتید اوج یادگیری

همه چیز در مورد سوابق تحصیلی

همه چیز در مورد سوابق تحصیلی

با توجه به تغییرات اساسی و مهم کنکور سراسری و قطعی شدن تاثیر سوابق تحصیلی بر نتیجه کنکور، داوطلبان در مورد نحوه اعمال تاثیر معدل بر کنکور ۱۴۰۲ و سال های بعدی دچار سردرگمی هایی شده اند، در این نوشته به توضیح صفر تا صد سوابق تحصیلی می پردازیم.

کنکور ۱۴۰۲

در آزمون سراسری ۱۴۰۲ پنج گروه آزمایشی در دو نظام آموزشی مختلف (نظام قدیم و نظام ۶-۳-۳) با یکدیگر به رقابت می پردازند که به شرح زیر است :

  • گروه آزمایشی ریاضی
  • گروه آزمایشی تجربی
  • گروه آزمایشی انسانی
  • گروه آزمایشی هنر
  • گروه آزمایشی زبان های خارجه

مبحث مهمی همچون ضرایب و تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری ۱۴۰۲ که با تغییرات گسترده ای همراه است ؛ همواره مورد ابهام دانش آموزان به خصوص داوطلبان نظام قدیم بوده است .

سازمان سنجش و آموزش کشور نیز با انتشار بیانه ای به هرگونه ابهام در این باره پایان داد و تکلیف را برای هر دو داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید روشن ساخت .

سوابق تحصیلی چیست؟

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه نمره داخلی دانش‌آموز در مدرسه به عنوان سوابق محسوب نمی‌شود، گفت: همه نمراتی که جزو سوابق تحصیلی محسوب خواهند شد، از مسیر امتحانات نهایی استخراج می‌شوند.

بر اساس مصوبه ۸۴۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام شده سهم سابقه تحصیلی برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ به ۶۰ درصد با تاثیر قطعی می‌رسد. همچنین قرار است این موضوع  به پایه‌های دهم و یازدهم هم تسری یابد یعنی در سال ۱۴۰۳ سال یازدهم و در سال ۱۴۰۴ پایه دهم هم به سابقه تحصیلی دانش آموزان با  تاثیر۶۰ درصد قطعی اضافه شود، سهم آزمون سراسری کنکور ۴۰ درصد و سهم سابقه تحصیلی ۶۰ درصد با تاثیر قطعی است.

از سوی دیگر آزمون سراسری کنکور  دو مرتبه در سال برگزار می‌شود و نتیجه این آزمون سراسری  تا ۲ سال و صرفا  برای همان گروه آزمایشی معتبر است همچنین یک سری از پذیرش‌ها هم صرفاً از طریق محاسبه سابقه تحصیلی انجام می‌شود بنابراین آرامش دانش آموزان و صیانت از نمره، دغدغه‌ای برای دبیرستانی‌ها است.

در این راستا محمود امانی طهرانی امروز در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه ایرنا درباره نظارت آموزش و پرورش به نمره‌های سوابق تحصیلی دانش‌آموزان اظهار کرد: کنکور در کشور ما باید در یک فرآیند مستمر در طول زمان بهبودهای مرحله‌ای خرد خرد در آن انجام می‌شد، اما این اتفاق نیفتاد و یک انباشتگی مشکلات در این حوزه بوجود آورده است.

وی افزود: با پیشرفت‌های فنی که در ایران و جهان رخ داد، نظام سنجش آموزش کشور باید از سوال‌های تست‌های ۴ جوابی عبور می کرد و به  بقیه ابزارهای سنجش شایستگی‌ها و سوالات تشریحی تن می داد و از فناوری‌های جدید در این زمینه استفاده می کرد.

بهترین راه برای موفقیت در کنکور

بهترین راه برای رسیدن به موفقیت در کنکور، کسب نمرات بالا در امتحانات نهایی و درصد های بالا در کنکور می باشد، با توجه به تغییرات جدیدی که برای کنکور اعلام شده است، اگر داوطلبی در کنکور نتیجه مطلوبی را کسب کند اما در امتحانات نهایی ضعیف عمل کرده باشد، موفقیت خود در کنکور را دچار تزلزل کرده است.

به همین دلیل به داوطلبان کنکور سراسری توصیه می شود برای موفقیت در کنکور به سراغ منابعی بروند که هم آموزش مفهومی را برای موفقیت در مدرسه شامل شود و هم آموزش های تکنیک های تست زنی برای رسیدن به درصد های بالا.

کنکور آسان است

کنکور آسان است با در نظر داشتن اهمیت یادگیری مفهومی مباحث دروس عمومی و اختصاصی برای امتحانات نهایی و یادگیری های روش های تستی مباحث دروس اختصاصی برای موفقیت در کنکور، پکیج های کاملی را برای رشته های تجربی، ریاضی و انسانی با تدریس بهترین اساتید کنکور ارائه کرده است.

خرید بهترین منابع کنکور ۱۴۰۲ کنکور آسان است

برای خرید بهترین منابع کنکور ۱۴۰۲ با تدریس اساتید برتر کنکور آسان است از یکی از سه روش زیر می توانید اقدام نمائید:

۱_ خرید از اپلیکیشن کنکور آسان است

۲_ خرید فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

۳_ تماس با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ و ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ و دریافت شماره حساب مورد تایید موسسه.

با تهیه منابع کنکور آسان است از خدمات برنامه ریزی و مشاوره اختصاصی رایگان بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است