"> نکته هایی برای موفقیت در امتحانات نهایی » اوج یادگیری نکته هایی برای موفقیت در امتحانات نهایی
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
اساتید اوج یادگیری

نکته هایی برای موفقیت در امتحانات نهایی

نکته هایی برای موفقیت در امتحانات نهایی

نکته هایی برای موفقیت در امتحانات نهایی وجود دارد که این است که خوب باید مطالعه کنید ، ولی نه به طوری که ناگهانی شروع به خواندن کنید.

رباید برای مطالعه کردن حتما باید طرح یا برنامه ای داشته باشیم و به گفته های امیرمسعودی و عارف ربیعیان در برنامه اوج یادگیری  میتوانید برای هدف های خودتان جدول رسم کنید .

 برای رسیدن به هدف هایمان و موفقیت در امتحانات چقدر مطالعه نیاز است:

طبیعی است که هدف های افراد متفاوت است، به طور مثال یک دانش اموز برای شاگرد اول شدن در مدرسه تلاش میکند و یک دانشجو تلاش میکند که دردانشگاه برای رسیدن به اهدافش مشروط نشود. پس باید نتیجه میگیریم اول اهداف خود را مشخص کنیم که کلیدی ترین راه است.

هدف های واقعی داشته باشیم:

در بالا به این اشاره شد که مهمترین گام برای موفقیت در امتحانات مشخص کردن هدف هایمان است، ولی نکته مهم و کلیدی این است که فشار زیادی به خودتان وارد نکنید و سعی کنید هدف های واقعی فکر و انتخاب کنید.

اگر وقت زیادی برای خواندن ندارید ویا دیر اقدام کردید باید یکسری محدودیت ها لحاظ کنید ، مثل تفریحات اضافی ، تماشای تلوزیون و یا بازی های رایانه ای ، پس همه را شب امتحان نگذارید.

اشتباه بزرگی که دانش اموزان میکنند این است که شب امتحان برای مرور مطالبی که خوانده ایم نه اضافه کردن مطالب جدید به ذهن خود.

از کتابخانه ها و سالن های مطالعه مدرسه استفاده کنید:

حتما مکان مطالعه خودتان را انتخاب کنید که تاثیر بر روی موفقیت در امتحانات دارد . شاید این مسئله برای افراد زیادی مهم نباشد ولی درحقیقت یک مسئله کلیدی و مهم برای موفقیت شما است. اکثر افراد یا دانش اموزان در محلی که عادت دارید مطالعه کنید و سعی کنید محلی را مثل کتابخنه عادت کنید به این دلیل که در کتابختنه صدای مزاحم نیستند که تمرکز شما را بهم بزند.

دانش آموزان برای استفاده از منابع فیزیک و ریاضی اوج یادگیری با تدریس مهندس امیر مسعودی می توانند به سایت اوج یادگیری و انتشارات گیلنا مراجعه کنند و همچنین برای تهیه از منابع عربی وشیمی و… اوج یادگیری با شماره های ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ و ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ ارتباط بگیرند .

مطالب مرتبط
برنامه ریزی تابستان ۱۴۰۱
محصولات اوج یادگیری
اساتید اوج یادگیری

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است