">مشاوره کنکور و برنامه ریزی تحصیلی - اوج یادگیری
دفتر مرکزی ۰۲۱۲۶۶۰۴۵۱۲
مشاوره و برنامه ریزی رایگان ۰۹۱۲۱۹۶۸۲۸۶

مشاوره کنکور اوج یادگیری

مشاوره کنکوری

مشاوره کنکور چیست ؟ ویژگی های یک مشاوره کنکور چیست ؟ سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده می شود .

بسیاری از کنکوری ها به دنبال فردی هستند که بتوانند نیازهای درسی و کنکوری خود را با او در میان بگذارند . فردی که بتواند برنامه ی راهبردی برای شخص ایجاد کند . فردی که به آن مشاور می گویند .

مشاور باید حاذق و کاربلد باشد تا بتواند راه و روش صحیح را به داوطلب ارائه دهد .

بیشتر افراد وجود مشاوره کنکور را لازم و ضروری می دانند و بسیاری از روزها در مسیر یافتن مشاور خوب و حرفه ای قدم برمی دارند .

اما خب ؛ در این میان نیز هستند افرادی که هیچ اعتقادی به کمک یک پشتیبان ندارند و وجود آن را خالی از لطف و شامل هزینه های گزاف و بی فایده می دانند .

حال باید بدانیم یک مشاور خوب چه ویژگی هایی را باید دارا باشد ؟

ویژگی های مشاوره کنکور

مهم ترین ویژگی یک مشاور خوب داشتن امتیاز تجربه و تخصص در کنار یکدیگر است .

اگر یک مشاور از تجربه ی کافی و از علم مفید در این زمینه برخوردار باشد ، می تواند به بهبود روند مطالعه ی کنکور کمک کرده و در نتیجه بازده خوبی خواهد داشت .

یکی از دلایلی که یک داوطلب را به سوی داشتن یک مشاور خوب ترغیب می کند ، نبود برنامه ی جامع است که خود داوطلب شاید قادر به انجام آن نباشد . اما یک مشاور مجرب ، به راحتی و به بهترین شکل می تواند برای دانش آموز یک برنامه ی درست و جامعی را تهیه و تنظیم کند .

یک برنامه ی خوب میزان اضطراب و استرس داوطلب را کاهش داده و باعث هماهنگی بین کارهای مدرسه و مطالعات کنکوری فرد می شود .

یک مشاور کنکور باید صلاحیت انجام این کار را داشته باشد یعنی کسی که قرار است به عنوان یک مشاور روبروی شما بنشیند ، باید خود در آزمون سراسری نتیجه ی مطلوب ودر خور جامعه را گرفته باشد و جایگاه خوبی در اجتماع برخوردار باشد .

وگرنه یک فرد ناموفق در این زمینه نمی تواند اطلاعات خوبی را به داوطلب بدهد .

همانگونه که تخصص و علم به موضوع مهم است ، داشتن تجربه و سابقه ی کاری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ به طوری که در سطح علمی یکسان بین کسی که دارای سابقه کار است با شخصی که سابقه ی کاری ندارد ، تفاوت بسیاری وجود دارد .

با تمام این تفاسیر و توضیحات بازهم عده ای هستند که معتقدند بهترین مشاور برای هر فرد ، خود آن شخص است چرا که تنها خود فرد از تمام شرایط و موقعیت ها و نحوه ی زندگی خود اطلاع و آگاهی دارد . پس داشتن مشاور به این معنا نیست که دیگر خود فرد هیچ تلاشی نباید بکند و تمام کارها و برنامه ریزی ها و هدف گذاری ها را به مشاور خود بسپارد .

اتفاقاً اگر در کنار هدایت ها و راهنمایی های مشاور ، خود فرد نیز برای لحظه لحظه ی زندگی خود برنامه ریزی کند و به تمام راهکارهای پشتیبان خود عمل کند ، آنجاست که نتیجه ی کنکور نیز دلخواه و دلچسب خواهد بود .

مشاوره کنکوری
مشاوره کنکوری

وظایف مشاوره کنکور

۱-برنامه ریزی ویژه شخص دانش آموز

۲-ایجاد انگیزه در دانش آموزان و داوطلب

۳-تحلیل آزمون دانش آموزان

۴-آموزش روش صحیح مطالعه

۵-آموزش روش های تست زنی

۶-…

مشاوره اوج یادگیری

گروه مشاوره اوج یادگیری با در نظر گرفتن نیاز های دانش آموزان و داوطلبین کنکوری ایجاد یک گروه مشاوره کردند که بهترین مشاورین در بهترین رشته ها و دانشگاه ها در این  گروه مشاوره فعالیت می کنند .

موسسه اوج یادگیری همانطور که از لحاظ منابع بهترین منابع کنکوری را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد از لحاظ مشاوره نیز بهترین مشاورین خصوصی را به دانش آموزان ارائه داده اند .

مقالات روش های مطالعه ، راهکارهای رفع حواس پرتی ، راهکارهای تمرکز و … توسط گروه مشاوره اوج یادگیری نوشته شده اند که می توانید در سایت اوج یادگیری و انتشارات گیلنا آن ها را بخوانید .

همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۲۱۲۶۶۰۴۵۱۲ ارتباط برقرار کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است