"> راهکار های مدیریت زمان چیست؟
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
اساتید اوج یادگیری

مدیریت زمان

مدیریت زمان

چگونه مدیریت زمان داشته باشیم؟

مدیریت زمان برای چه کسانی از اهمیت بالایی برخوردار است؟

اهمیت مدیریت زمان

مدیریت زمان یعنی دانش آموز بتواند هر تست را در زمان استاندارد آن درس و یا زودتر از زمان تعیین شده پاسخ دهد تا فرصت کافی برای مرور تست ها داشته باشد.

برای داوطلبان کنکور سراسری، مدیریت زمان تاثیر گذار ترین عامل بر رسیدن به نتیجه دلخواه می باشد.

بسیاری از داوطلبان در جلسه آزمون تسلط کافی بر مباحث را دارند اما به دلیل عدم مدیریت زمان، نمی توانند به تعداد بسیار زیادی از تست ها پاسخ دهند.

راهکارهای مدیریت زمان در آزمون

با سه روش از مهم ترین روش های مدیریت زمان در آزمون آشنا شوید :

  • روش ضربدر و منها
  • تکنیک زمان های نقصانی
  • استراتژی بازگشت

نکته : همیشه ابتدا به سوالاتی که اطمینان کامل دارید پاسخ دهید. این کار علاوه بر بالا بردن اعتماد به نفس شما نسبت به میزان یادگیری خود در مدیریت زمان نیز به شما کمک می کند.

۱ . روش ضربدر و منها

زمانی که در حال مطالعه سوالات دفترچه های دروس عمومی و تخصصی هستید با ۳ نوع سوال مواجه می شوید :

  1. سوالاتی که تسلط کامل بر مفاهیم آن ها دارید و با اطمینان پاسخ صحیح را انتخاب می کنید.
  2. سوالاتی که به دلیل عدم تسلط کافی بر مفاهیم آن بین چند گزینه شک دارید.
  3. سوالاتی به دلیل عدم یادگیری صحیح مبحث مورد نظر قادر به پاسخگویی به آن ها نیستید.

در این تکنیک زمانی که برای اولین بار سوالات دفترچه را مطالعه می کنید ابتدا به سوالات آسان و سوالاتی که تسلط کافی دارید پاسخ می دهید.

پس از آن سوالاتی را که از درستی پاسخ آن اطمینان کامل ندارید و یا برای حل آن به زمان بیشتری نیاز داشتید را با علامت ضربدر مشخص کنید.

وقتی برای بار دوم شروع به مرور سوالات می کنید ابتدا به سراغ سوالاتی بروید که علامت ضربدر دارند اکنون که زمان بیشتری داریدمی توانید آن را به حل چنین سوالات شک دار و یا زمان بر اختصاص دهید.

زمانی که برای اولین بار سوالات را مطالعه می کنید ممکن است با سوالاتی مواجه شوید پاسخ آن ها را بلد نباشید. در کنار چنین سوالاتی علامت منها گذاشته تا در زمان مرور چند باره سوالات اصلا زمانی را به چنین سوالاتی اختصاص ندهید.

توجه داشته باشید که کنکور داری نمره منفی است و پاسخ به چنین سولاتی از روی حدس و گمان می تواند تاثیر منفی در عملکرد شما داشته باشد.

۲ . زمان های نقصانی

در این تکنیک شما هر درسی را در زمانی کوتاه تر از زمان استاندارد آن پاسخ می دهید. برای مثال درس ادبیات فارسی شامل ۲۵ سوال است که باید در مدت زمان ۲۰ دقیقه پاسخ دهید. در تکنیک زمان های نقصانی سوالات این درس را در مدت زمان کوتاه تر مثلا ۱۸ دقیقه پاسخ می دهید.

به همین ترتیب از هر درسی چند دقیقه زمان را ذخیره می کنید تا در پایان بتوانید این زمان به مرور سوالات اختصاص دهید.

۳ . استراتژی بازگشت

استراتژی بازگشت یعنی بازگشت و مرور مجدد سوالات و پاسخ به سوالاتی که احتمال می دادید در زمان بیشتر بتوانید به آن ها پاسخ دهید.

توجه داشته باشید که در استراتژی بازگشت شناخت شما از نقاط ضعف و قوتتان از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا آگاهی از آن ها می تواند به شما کمک کند تا در استراتژی بازگشت سوالات را الویت بندی کنید و الویت پاسخ را به دروسی اختصاص دهید که در آن تبحر و تسلط بیشتری دارید.

مدیریت زمان و مشاوره تحصیلی

راهکار های گفته شده برای تعداد بسیاری از دانش آموزان کاربردی است اما گاهی دانش آموزان به آن ها عمل نمی کنند و آن دو علت دارد:

۱_ عدم داشتن مرور در برنامه ریزی

۲_ عدم تعهد به عمل کردن به راهکار ها و برنامه ریزی درسی

برای رفع دو مورد بالا همراهی یک مشاور تحصیلی متخصص و با تجربه، در تعهد به مطالعه و داشتن عملکرد بهتر و یادگیری نکات مهم کنکوری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

مشاوره درسی کنکور آسان است

کنکور آسان است با در نظر داشتن عوامل تاثیر گذار بر نتیجه کنکور داوطلبان، مشاوران تحصیلی متخصص و با تجربه را گرد هم آورده است و دیپارتمان تخصصی مشاوره درسی را ایجاد نموده است.

وظایف مشاوران کنکور آسان است شامل:

  1. ارائه برنامه ریزی اختصاصی و شخصی سازی شده با توجه به شرایط دانش آموز
  2. پیگیری و دریافت گزارش مطالعه روزانه
  3. آموزش راهکار های مدیریت استرس، مدیریت زمان و …

علاوه بر راهکار های مدیریت زمان، یادگیری تکنیک های تست زنی به فرایند تست زنی داوطلب سرعت بخشیده و منجر به بالا رفتن سرعت تست زنی داوطلبان می شود.

منابع کنکور آسان است

دانش آموزان با تهیه منابع آموزش کنکوری مباحث دروس اختصاصی و عمومی کنکور آسان است علاوه بر بهره مندی از آموزش تکنیک های تست زنی در کمترین زمان ممکن از برنامه ریزی و مشاوره اختصاصی کنکور آسان است نیز بهره مند می شوید.

برای خرید منابع کنکور آسان است از یکی از سه روش زیر می توانید اقدام نمائید:

۱_ خرید از اپلیکیشن اوج یادگیری

۲_ خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

۳_ تماس با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ و دریافت شماره حساب مورد تایید موسسه کنکور آسان است.

مطالب مرتبط
راهکار های تند خوانی
روش مطالعه زیست کنکور
برنامه ریزی و مشاوره کنکور ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است