"> زمان اعلام نتایج کنکور 1401
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
اساتید اوج یادگیری

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۱

زمان اعلام نتایج کنکور 1401

کنکور سراسری به عنوان سرنوشت ساز ترین آزمون کشور، برای جوانان و جوانان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و داوطلبان کنکور سراسری، پس از شرکت در آزمون، در انتظار نتایج آزمون خود می باشند. در این نوشته زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۱ اطلاع رسانی می شود.

اعلام نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱

نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱ پس از انتخاب رشته، توسط سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

بر اساس نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱ داوطلبان از قبولی رشته و دانشگاه انتخابی خود آگاه می شوند.

معاون آزمون سازی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در هفته آینده خبر داد و گفت: تمامی تلاش ما این است که نتایج اولیه آزمون را هر چه زودتر در همین هفته بر روی سایت سازمان سنجش قرار دهیم.

دکتر حسن مروتی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در کنکور ۱۴۰۱ به فاصله دو روز پس از اعلام نتایج اولیه می توانند انتخاب رشته خود را شروع کنند.

مروتی تاکید کرد: پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ بازه زمانی مشخص یعنی حدود ۱۰ روز برای انتخاب رشته داوطلبان در رشته هایی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد، را در نظر خواهیم گرفت و علاقه مندان می‌توانند در این رشته‌های بدون آزمون ثبت نام کنند.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: برنامه ما این است که ثبت نام داوطلبان در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی همزمان با انتخاب رشته‌های با آزمون صورت بگیرد.

مروتی با تاکید بر اینکه ظرفیت پذیرش در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها حدودا ۸۵ درصد است، اظهار کرد: نتایج پذیرش در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها همزمان با نتایج کنکور در اواخر شهریور ماه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

وی تاکید کرد:نتایج همه آزمون های ملی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.

اسامی رتبه های برتر کنکور ۱۴۰۱

اسامی رتبه های برتر کنکور ۱۴۰۱ برای پنج گروه آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان پیش از اعلام نتایج کلیه داوطلبان، در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

نحوه دریافت اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰

۱_ ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب گزینه سراسری در منوی سمت راست.

۲_ انتخاب گزینه دریافت کارنامه اولیه.

کارنامه اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۱ در زمان اعلام نتایج اولیه منتشر می شود. پس از اینکه کنکور سراسری در هر کدام از پنج زیرگروه‌ آزمایشی برگزار می شود. نتایج کنکور سراسری برای همه شرکت کنندگان در دو مرحله اعلام می گردد. مرحله اول که تعیین کننده ورود داوطلب به مرحله دوم نیز می باشد، نتایج اولیه است. نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۱ در قالب کارنامه که شامل مندرجات مهمی است، منتشر می گردد.

۳_ انتخاب یکی از سه روش،برای وارد کردن اطلاعات و ورود به پنل دریافت نتایج.

اعتراض به نتایج کنکور ۱۴۰۱

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ بسیاری از داوطلبان نسبت به نتایج معترض بوده و معتقدند درصدی که در کارنامه آنان درج شده با عملکردشان تطابق ندارد.

با توجه به تقلب های گسترده در کنکور ۱۴۰۱ پیش بینی می شود نتایج کنکور ۱۴۰۱ با پیش بینی بسیاری از دانش آموزان مغایرت داشته باشد.

داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ می توانند از طریق قسمت اعتراض به نتایج (بخشی که در سایت سازمان سنجش درج شده است) اعتراض خود را نسبت به نتایج کنکور ۱۴۰۱ اعلام دارند.

سایت سازمان سنجش بخشی را با عنوان تماس با ما قرار داده است، داوطلبان می توانند با شماره درج شده در سایت سازمان سنجش تماس گرفته و اعتراض خود را اعلام کنند.

مشاوره اوج یادگیری

در صورت نیاز به راهنمایی برای دریافت نتایج اولیه و یا تصمیم گیری برای اعتراض به نتایج کنکور خود، می توانید با یکی از شماره های مندرج در سایت تماس گرفته تا از مشاوره و راهنمایی تخصصی مشاوران اوج یادگیری بهره مند شوید.

مطالب مرتبط
رشته های بدون کنکور ۱۴۰۱
تغییرات دفترچه سوالات کنکور ۱۴۰۱

7 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

    الان جواب کنکور اومده یا نیومده ؟
    بعدم چرا هفته دوم شهریور ؟
    چرا همین هفته اول مرداد یا دوم مرداد نمیفرستن نتایجو؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است