">روش صحیح مطالعه عربی اوج یادگیری در کنکور - اوج یادگیری
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰

روش صحیح خواندن عربی کنکور اوج یادگیری

روش صحیح عربی خواندن کنکور با اوج یادگیری

روش صحیح خواندن عربی کنکور را که در این مقاله می خوانید تکنیک هایی است که استاد احمدی در موسسه کنکور آسان است و برنامه اوج یادگیری آموزش داده اند و دانش آموزان می توانند با خواندن و عملی کردن تکنیک های زیر درس عربی را به درصد ۱۰۰ برسانند .

 و مهندس ابوالفضل شریفی و مهندس امیر مسعودی تکنیک های فوق العاده ای دارند که در مقالات بعدی به آن اشاره می شود.

سوالات عربی کنکور

  • ترجمه
  • قواعد
  • درک مطلب

روش مطالعه عربی کنکور

۱-در درس عربی دانش آموز قبل از هر چیزی باید تسلط کافی به لغات داشته باشد . دانش آموز با دانستن لغات می تواند درک مطلب و قواعد را نیز به خوبی یاد بگیرد . دانش آموز تا معنی و مفهوم لغات را نداند نمی تواند با سایر مباحث ارتباط برقرار کند .

۲- بعد از لغاتی که در متن و همچنین لغات آخر کتاب وجود دارد دانش آموز باید متن درس را بخواند . از متن درس در سوالات درک مطلب در کنکور سراسری استفاده می شود .

از ۲۰ سوال درس عربی در کنکور سراسری حدود ۵ سوال از مبحث ترجمه و ۹ سوال از مبحث درک مطلب طرح می شود .

که سوالات درک مطلب شامل ترجمه متن ، حرکت گذاری و تجزیه و ترکیب است .

۳-در این مرحله بعد از یادگیری لغات و متن حتما باید تعدادی تست حل شود و بهتر است دانش آموزان هرشب حل ۵ تست ترجمه و تعریب را در برنامه ریزی خود قرار دهند .

۴-حال به مرحله ی می رسیم که در اکثر مواقع دانش آموزان از یادگیری آن هراس دارند و آن یادگیری قواعد عربی می باشد .

قواعد عربی را هیچ گاه نباید حفظ کرد بلکه باید آن را فهمید و درک کرد بهترین راه برای یادگیری بهتر قواعد عربی تمرین بسیار و تست زنی زیاد است .

عربی اوج یادگیری

موسسه اوج یادگیری برای حل مشکل دانش آموزان در یادگیری قواعد ، دی وی دی ها و تدریس های عربی اوج یادگیری را به صورت آموزشی و تست زنی برای دانش آموزان و داوطلبین کنکوری آماده کرده است .

که درس عربی اوج یادگیری توسط استاد حسین احمدی تدریس می شود .

و در پایان دانش آموزان باید بدانند که هیچ راه حلی به جز تمرین و تست زنی زیاد نمی تواند درصد و تراز عربی کنکور سراسری راافزایش دهد .

دانش آموزان برای استفاده از منابع عربی اوج یادگیری می توانند به سایت اوج یادگیری و انتشارات گیلنا مراجعه کنند و همچنین برای تهیه از منابع عربی اوج یادگیری با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ و ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ ارتباط بگیرند .

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است