"> حذف دروس عمومی از کنکور 1402
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
اساتید اوج یادگیری

حذف دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲

حذف دروس عمومی از کنکور 1402

شورای عالی انقلاب فرهنگی انقلاب اسلامی پیش از برگزاری کنکور ۱۴۰۰ یکسری مصوبات را به مجلس ارائه نمود. پس از ارزیابی ها و اخبار متفاوت درباره تصویب این مصوبات، با اعلام رئیس سازمان سنجش، تغییرات پیشنهادی شورای انقلاب فرهنگی کشور برای کنکور ۱۴۰۱ قابل اجرا نبوده و برای کنکور ۱۴۰۲ اجرا خواهد شد. از جمله این مصوبات، حذف دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲ می باشد.

حذف دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲

حذف دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲ با بالا رفتن تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان بر نتیجه کنکور آن ها رابطه مستقیم داشته و بر اساس اعلام رئیس سازمان سنجش، تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ با توجه به حذف دروس عمومی از کنکور، ۴۰ درصد قعطی خواهد بود.

معاون سیاست گذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه اکنون بیشترین ناعدالتی در کنکور وجود دارد، گفت: کنکور باید از کتاب های درسی باشد در حالی که در کنکور, فراتر از کتاب های درسی، آزمون گرفته می شود بنابراین کسانی که در کلاس های کنکور شرکت می کنند می توانند برنده کنکور باشند.

وی ادامه داد: همچنین کنکور کنونی بسیار مهارت محور است یعنی نیاز به مهارت تست زنی دارد که مستلزم شرکت در کلاس های تست زنی و صرف هزینه است اما امتحانات نهایی پایه دوازدهم, اهداف آموزشی آموزش و پرورش و مطالب درس داده شده را می سنجد و تشریحی است.
آقای سوزنچی گفت: قانونگذار برای عدالت در کنکور, سهمیه مناطق یک و دو و سه را قرار داده است.

او افزود: کنکور قابل حذف شدن نیست زیرا بیش از یک میلیون متقاضی برای حدود ۸۰ هزار صندلی دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خوب دانشگاه آزاد وجود دارد.

آقای سوزنچی اضافه کرد: طرح شورای عالی انقلاب فرهنگی در ساماندهی کنکور ، اهمیت کنکور را به ۴۰ درصد کاهش داده است.

معاون سیاست گذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با اجرای این طرح, بخش زیادی از مافیای کنکور حذف می شود و سوالات کنکور و آموزش و پرورش به سمت استاندارد شدن حرکت خواهد کرد.

کنکور ۱۴۰۲

دانش آموزان و داوطلبان کنکور، برای رسیدن به رتبه دلخواه و قبولی در رشته مورد نظر خود، با توجه به مفهومی شدن سوالات کنکور و حذف دروس عمومی کنکور، به یادگیری مفهومی دروس اختصاصی و تکنیک هایی برای زدن تست ها در کمترین زمان ممکن، نیاز دارند.

بهترین منابع اختصاصی کنکور ۱۴۰۲

همانطور که می دانیم، دروس اختصاصی برای هر سه گروه آزمایشی تجربی، ریاضی و انسانی سرنوشت ساز بوده و زمانی که دانش آموزان بتوانند درصد بالایی را در دروس اختصاصی دریافت کنند می توانند به رتبه دلخواه خود دست یابند و برای رسیدن به موفقیت نیاز به بهترین منابع اختصاصی آموزش کنکور دارند.

بهترین منبع برای دروس اختصاصی چه منبعی است؟

دانش آموزان برای انتخاب بهترین منابع معمولا دچار شک و تردید بسیاری می شوند.

بهترین منبع برای دروس اختصاصی و کسب درصد های بالای ۷۰ درصد، منابعی هستند که مباحث کلیه دروس اختصاصی به صورت مفهومی آموزش داده و سپس تکنیک های تست زنی مباحث آموزش داده شده، آموزش داده شود.

کتاب های تست زنی

کتاب های تست زنی، به عنوان منبع تست های متعدد و سوالات کنکور ده سال اخیر بسیار کاربردی است اما درسنامه کتاب های تست زنی، تنه آموزش متن کتاب درسی همراه با نکات موجود در آن را شامل می شود و روش تست زنی به دانش آموزان آموزش داده نمی شود.

کلاس کنکور

کلاس های کنکور معمولا توسط بهترین معلمان هر شهر برگزار می شود.

اما کلاس های کنکور علاوه بر وقت گیر بودن، انرژی بسیاری را از دانش آموز می گیرد.

همچنین دسترسی به کلاس های کنکور، برای همه دانش آموزان امکان پذیر نبوده و نمی توانند از آموزش کنکور بهره مند شوند.

لازم به ذکر است کلاس های کنکور و مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت غیر حضوری و مجازی برگزار می شود.

دانش آموزان با مجازی شدن کلاس های آموزش مدرسه و کنکور، در یادگیری دروس به دلیل اختلال های بسیار و قطعی های پی در پی اینترنت، یادگیری دروس مدرسه و مفاهیم کنکور که در کلاس های کنکور آموزش داده می شود دچار مشکل می شود.

دی وی دی های آموزش کنکور ۱۴۰۲

موسسه کنکور آسان است با هدف دسترسی کلیه دانش آموزان به آموزش مفاهیم کنکور و یادگیری روش های تست زنی، به تولید محتوای آموزشی به صورت لوح های فشرده (انتشارات گیلنا) اقدام نموده است.

اساتید کنکور آسان است برای دانش آموزان هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم رشته های تجربی، ریاضی و انسانی، بسته های آموزش مفهومی و تست زنی تدریس و ارائه کرده اند.

اساتید کنکور آسان است از بهترین و با تجربه ترین اساتید کشور بوده و هر ساله تعداد بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان کنکور به رتبه های برتر و معدل های بالا دست می یابند.

خرید دی وی دی های اوج یادگیری

دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری، می توانند بسته های آموزش مفهومی و تست زنی را به صورت جداگانه و بر اساس مباحثی که نیاز دارند تهیه کنند.

روش های خرید دی وی دی های اوج یادگیری:

روش اول:

خرید از طریق اپلیکیشن کنکور آسان است و پرداخت از طریق درگاه بانکی.

دانلود اپلیکیشن کنکور آسان است

روش دوم:

خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

روش سوم:

تماس با مشاوران اوج یادگیری و دریافت شماره حساب مورد تایید موسسه

مطالب مرتبط
زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲
مدارک لازم برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

18 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

  خداوکیلی متاسفم برای این مسئولین خیلی محترم ما 🙄🙄🙄🙄🙄آقای عزیز تمام این دانش آموزان رو بااین نتیجه گیری هاتون بدبخت نکنید هر هفته ی نظر میدین

  عزیز این به نفع ماست.به جای اینکه وقت بذاری واسه دروس عمومی خودتو بیچاره کنی تا یه درصدی بزنی،بشین امتحان پایانی سال دوازدهم رو بخون به جای اینکه توی کنکور با سوال سخت رو به رو بشی.سوالات سال دوازدهم اولا سراسریه و ثانیا سخت هم نیست

  تو اگه خیلی زرنگی امتحان دوازدهم رو درست بده.نمیخواد تو کنکور بزنی.فعلا هم خب تاثیر ۴۰ درصد داره

  سلام اینکه گفته میشه برای کنکور ۱۴۰۲عمومی حذف شده یعنی به کل نخونیم؟مثلا برای کنکور انسانی لازم نیستی دینی رو بخونیم؟چون عمومیه

  من بعد ۱۵ سال مجدد دارم کنکورم حسابی هم درس خوندم کاملاامادم ….فقط مشکل معدل دارم خداکنه مشک ساز تشه

  به نظر من اشتباهه حذف دروس عمومی من که تویه روستام تنها امیدم درسایی مثل دینی عربی و.‌.‌‌.بود پولی هم ندارم که کلاس کنکور ثبت نام کنم

  اگه حذف بشه خیلی خوبه اما نمی‌دونم چرا دقیق اعلام نمیکنن که خیال ما راحت بشه و سردرگم نباشیم! الان نمیدونیم برای عمومی بخونیم یا نه و تمرکزمون رو بذاریم روی دروس تخصصی! نکنه می‌خوان بذارن دقایق آخر اعلام کنن؟! چون واقعاً وقت زیادی میخواد خوندن اینا و اگه بذارن یکی دو ماه آخر به کنکور ، همه عمومی هارو صفر میزنن!

  کتاب های آسونی که مثل زبان و فارسی و دینی به این آسونی و خوبی بود و واقعاً در زندگی به درد بخور و خوب است رو از کنکور حذف کردید
  اون وقت تدریس بیخود و اضافی این کتاب های مزخرف مثل ریاضی و فیزیک متوقف نمی‌شود؟که هیچ فایده ای ندارد و فقط اسراف عمره. در هیچ رشته تجربی هیچ فایده ای هم نداره. کسی که بخواد عمران بخونه باید بره رشته ریاضی نه تجربی
  ۹۹ درصد برای پزشکی میان رشته تجربی می‌خونند. که ریاضی و فیزیک واقعاً بیخود و اضافه است

  باید دروس اضافه و بی خاصیت ریاضی و فیزیک از تجربی حذف شود
  که هیچ کاربردی هم ندارد

  من که توروستاهستم و هیچ امکاناتی نیست بایدچیکارکنم با حذف دروس عمومی دارن بی عدالتی میکنن به نظر من نبایدعمومی ها حذف میشدن کاش ریاضی زبان فلسفه حذف میشد

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است