"> تکلیف کنکور 1402 مشخص شد
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
اساتید اوج یادگیری

تکلیف کنکور ۱۴۰۲ مشخص شد

تکلیف کنکور 1402 مشخص شد

بر اساس آخرین اخبار اعلام شده توسط سایت سازمان سنجش و ابلاغیه ریاست جمهوری، تکلیف کنکور ۱۴۰۲ مشخص شد و کنکور ۱۴۰۲ بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار خواهد شد.

تغییرات کنکور ۱۴۰۲

شورای عالی انقلاب فرهنگی، با توجه به سرنوشت ساز بودن کنکور و برگزاری کنکور در چهار ساعت و اعتراضات والدین و دانش آموزان نسبت به کنکور و شرایط دلهره آور و فشار روحی که بر دانش آموزان وارد می شود چندین سیاست را برای تصویب شدن به دولت اعلام نمود و در تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ طی اطلاعیه ای توسط سازمان سنجش، اجرایی شدن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تایید شد.

تغییرات کنکور ۱۴۰۲ چیست؟

براساس آخرین اخبار منتشر شده، کنکور سراسری ۱۴۰۲ با تغییرات اساسی و مهمی همراه خواهد بود، از مهم‌ترین تغییرات کنکور سراسری ۱۴۰۲ می‌توان به دو مرحله‌ای شدن کنکور و همچنین حذف دروس عمومی از دفترچه‌ی سوالات و تاثیر قطعی ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی بر کنکور داوطلبان اشاره کرد.

در ادامه مزایای اعمال هر یک از مصوبات را توضیح می دهیم.

دو مرحله‌ای شدن کنکور

همواره یکی از مهم ترین دلایلی که موجب عدم کسب نتیجه مطلوب داوطلبان در کنکور سراسری می شد، ناتوانی در غلبه بر استرس و در نتیجه از بین رفتن تمرکز در جلسه آزمون بوده است. راهکاری که برای این وضعیت ارائه شده بود برگزاری دو کنکور در سال می باشد که همه داوطلبان می توانند در هر دو شرکت کرده و پس از اعلام نتایج، بهترین نتیجه به عنوان نمره آزمون برای آن ها در نظر گرفته شود. این کار به داوطلبان کمک می کند تا در صورت نارضایتی از عملکرد نوبت اول، برای کسب بهترین نتیجه در نوبت دوم و رسیدن به رتبه قبولی مدنظر خود تلاش کنند.

حذف دروس عمومی

سنجش دروس عمومی از دیدگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی، باید به صورت امتحانات مفهومی انجام شود و داوطلبان برای کنکور سراسری تمرکز خود را بر یادگیری مفهومی_تستی دروس اختصاصی قرار دهند.

تاثیر قطعی ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲، به میزان ۴۰ درصد قطعی است. یعنی، معدل دیپلم و نهایی دانش‌آموزان چه به صورت مثبت و چه به صورت منفی، در تعیین رتبه‌ی قبولی داوطلب تاثیرگذار خواهد بود. منظور از معدل و سوابق تحصیلی، دروسی است که به صورت نهایی برگزار می‌شود. (در سوابق تحصیلی فقط نمرات نهایی پایه‌ی دوازدهم دانش‌آموزان ملاک عمل قرار می‌گیرد.)

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۲

بر اساس اخبار منتشر شده، دروس اختصاصی برای هر سه گروه آزمایشی تجربی، ریاضی و انسانی سرنوشت ساز بوده و زمانی که دانش آموزان بتوانند درصد بالایی را در دروس اختصاصی دریافت کنند می توانند به رتبه دلخواه خود دست یابند و برای رسیدن به موفقیت نیاز به بهترین منابع اختصاصی آموزش کنکور دارند.

بهترین منبع برای کنکور ۱۴۰۲ چه منبعی است؟

دانش آموزان برای انتخاب بهترین منابع معمولا دچار شک و تردید بسیاری می شوند.

بهترین منبع برای دروس اختصاصی و کسب درصد های بالای ۷۰ درصد، منابعی هستند که مباحث کلیه دروس اختصاصی به صورت مفهومی آموزش داده و سپس تکنیک های تست زنی مباحث آموزش داده شده، آموزش داده شود.

کتاب های تست زنی

کتاب های تست زنی، به عنوان منبع تست های متعدد و سوالات کنکور ده سال اخیر بسیار کاربردی است اما درسنامه کتاب های تست زنی، آموزش متن کتاب درسی همراه با نکات موجود در آن را شامل می شود و روش تست زنی به دانش آموزان آموزش داده نمی شود.

کلاس کنکور

کلاس های کنکور معمولا توسط بهترین معلمان هر شهر برگزار می شود.

اما کلاس های کنکور علاوه بر وقت گیر بودن، انرژی بسیاری را از دانش آموز می گیرد.

همچنین دسترسی به کلاس های کنکور، برای همه دانش آموزان امکان پذیر نبوده و نمی توانند از آموزش کنکور بهره مند شوند.

لازم به ذکر است کلاس های کنکور و مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت غیر حضوری و مجازی برگزار می شود.

دانش آموزان با مجازی شدن کلاس های آموزش مدرسه و کنکور، در یادگیری دروس به دلیل اختلال های بسیار و قطعی های پی در پی اینترنت، یادگیری دروس مدرسه و مفاهیم کنکور که در کلاس های کنکور آموزش داده می شود دچار مشکل می شود.

دی وی دی های آموزش کنکور ۱۴۰۲

موسسه کنکور آسان است با هدف دسترسی کلیه دانش آموزان به آموزش مفاهیم کنکور و یادگیری روش های تست زنی، به تولید محتوای آموزشی به صورت لوح های فشرده (انتشارات گیلنا) اقدام نموده است.

اساتید کنکور آسان است برای دانش آموزان هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم رشته های تجربی، ریاضی و انسانی، بسته های آموزش مفهومی و تست زنی تدریس و ارائه کرده اند.

اساتید کنکور آسان است از بهترین و با تجربه ترین اساتید کشور بوده و هر ساله تعداد بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان کنکور به رتبه های برتر و معدل های بالا دست می یابند.

خرید دی وی دی های اوج یادگیری

دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری، می توانند بسته های آموزش مفهومی و تست زنی را به صورت جداگانه و بر اساس مباحثی که نیاز دارند تهیه کنند.

روش های خرید دی وی دی های اوج یادگیری:

روش اول:

خرید از طریق اپلیکیشن کنکور آسان است و پرداخت از طریق درگاه بانکی.

دانلود اپلیکیشن کنکور آسان است

روش دوم:

خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

روش سوم:

تماس با مشاوران اوج یادگیری و دریافت شماره حساب مورد تایید موسسه

15 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

  درود برآقای رییسی احسنت اگر دست این مافیای کنکورهم قطع کنی عالیه عالیه خداخیرتون بده

  خیلی از شما ممنونیم به خاطر حذف دروس عمومی چون واقعا وقتمون رو برای یادگیری بهتر دورس تخصصی میگرفت

  سلام
  میشه در مورد معدل بچه های که نظام قدیم بودن که یک سری دروس در سال سوم دبیرستان و یه سری در سال پیش دانشگاهی نهایی بوده به چه شکل می باشد

  سلام
  هنوز جزئیات اجرایی اعلام نشده
  به محض مشخص شدن در سایت اطلاع رسانی می شود.

  من با برنامه ریزی خانم هدایت دارم برای کنکور ۴۰۲ آماده میشم دیگه کاری به این اخبار هم ندارم عمومی حذف شد رفت

  جان عمتون از خر شیطون بیاین پایین یه امسالو بیخیال این طرح باشین
  بچه ها اگه سایت سامد اعتراض بزنیم فرجی میشه؟

  من قبلا نظر نوشتم راه اصلاح آموزش و پرورش و قطع مافیا البته اصلا کافی نیست بازم نظرم ناقص هست اینو گفتم که تمام امتحان های مدارس تا حد امکان از دست معلم مدرسه خارج بشه اقلا ارزشیابی های مستمر کامل دست حوزه تصحیح بشه تا مستمر کیلویی نباشه یکم حداقل ارزشیابی اصلاح بشه منتها آسون و استاندارد که دانشجو یاد کلیشه ترس امتحان نهایی نیوفته ترسش کامل بریزه

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است