"> تقلب در کنکور 1401
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
اساتید اوج یادگیری

تقلب در کنکور ۱۴۰۱

تقلب در کنکور 1401

تقلب در کنکور ۱۴۰۱ موضوعی است که در روزهای برگزاری کنکور، افکار و ذهن عموم داوطلبان کنکوری را درگیر کرده و رئیس سازمان سنجش، آقای پورعباس درباره تقلب کنکور ۱۴۰۱ در نشست خبری خود در تاریخ دهم تیر ماه صحبت های اطمینان بخشی داشتند.

تقلب کنکور ۱۴۰۱

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اطمینان دادن به داوطلبان برای شناسایی هرگونه تخلف یا تقلب در آزمون سراسری‌، گفت: تاکنون ۷۰ مورد تخلف در کنکور سراسری شناسایی شده است و عوامل فروش وسایل الکترونیکی برای تقلب در کنکور که دامنه فعالیت آنها از آذربایجان تا خراسان بود،‌ دستگیر شدند.

عبدالرسول پورعباس در سومین روز از کنکور سراسری ۱۴۰۱در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: این ۷۰ مورد تخلف که طی آن برخی داوطلبان قصد داشتند با وسایل غیرمجاز تقلب کنند، در سر جلسه امتحان به کمک دستگاه های آشکارساز ساخت جوانان نخبه در شرکت‌های دانش بنیان داخلی شناسایی شدند.

ایشان به داوطلبان اطمینان داد که هرگونه تقلب و تخلف شناسایی و با آن برخورد می شود.

عکس های منتشر شده تقلب در کنکور ۱۴۰۱

پورعباس با بیان اینکه کیفیت برگزاری آزمون در دو روز گذشته خیلی خوب بود و همه داوطلبان آماده و امیدوار بودند،‌ افزود: اولین عکسی که دیروز از جلسه آزمون بیرون آمد، ساعت یک و نیم بعدازظهر و از یک صفحه دفترچه بود که البته زمان انتشار آن بعد از آزمون بوده بنابراین تا ساعت یک و نیم هیچ گونه نشانه ای از عکس گرفتن پیدا نشد.

وی افزود: روز آزمون هنر که کنترل ها کمی ضعیف تر بود، ساعت ۱۲ و نیم، یک عکس منتشر شد ولی امروز که کنترل ها شدیدتر است قطعا در ساعات ۸ تا ۱۲ اتفاقی نخواهد افتاد.

پورعباس تاکید کرد: موبایل در همه حوزه ها با دستگاه ها پیدا می شود و کسی نمی تواند موبایل را داخل حوزه بیاورد البته نمی خواهیم فضا را امنیتی کنیم اما می خواهیم فضا را از منظر داوطلبان فضای آرامش بخش کنیم تا خیالشان راحت باشد که نتیجه تلاشی که کرده اند با یک رقابت سالم مشخص می شود و رقابت از مسیر نادرست نیست.

رییس سازمان سنجش افزود: دیشب یک تیم فروشنده وسایل الکترونیکی برای تقلب در کنکور را شناسایی و دستگیر کردیم که این تیم از آذربایجان تا خراسان گسترده بودند. پلیس و ضابطان قضایی در این زمینه عملکرد خوبی داشتند و از طرف وزارت علوم و مردم از آنها تشکر ویژه داریم.

رییس سازمان سنجش افزود: ما امانتدار مردم هستیم. برای حفظ امانت چه برای ورود و چه برای خروج از دانشگاه تلاش می‌کنیم چرا که ما باید کسانی را به دانشگاه بفرستیم که قابل اطمینان و قبول برای مردم باشند. داوطلبان مطمئن باشند که ما امنیت آزمون و آبروی سازمان سنجش را فدای جریانات سیاسی نخواهیم کرد.

مطالب مرتبط
اعتراض به نتایج کنکور ۱۴۰۱
انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است