"> تغییرات دفترچه سوالات کنکور 1401 اعلام شد
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
اساتید اوج یادگیری

تغییرات دفترچه سوالات کنکور ۱۴۰۱

تغییرات دفترچه سوالات کنکور 1401

بر اساس اطلاعیه رئیس سازمان سنجش، دفترچه سوالات کنکور ۱۴۰۱ یکسری تغییرات اساسی خواهد داشت که در این نوشته تغییرات اساسی دفترچه سوالات کنکور ۱۴۰۱ را توضیح می دهیم.

عبدالرسول پورعباس، رییس سازمان سنجش آموزش کشور در نشست خبری درباره جزییات برگزاری آزمون کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ گفت: ما یک سری تغییرات را در کنکور امسال اعمال کردیم که این تغییرات در جهت ایجاد آسایش، آرامش و از بردن استرس داوطلبان است.

لذا ما امسال روندی را در سازمان سنجش آموزش کشور ایجاد کردیم و تعداد پاسخ نامه‌ ها را از ۵ عدد به ۱۴ رساندیم.

وی بیان کرد: ۱۴ پاسخنامه مجزا برای پنج گروه آزمایشی را پیش بینی کردیم.

برای هر پنج گروه آزمایشی سوالات و پاسخنامه‌های مجزا پیش بینی شده است و در هر پنج گروه آزمون عمومی نیز مجزا با دفترچه و پاسخنامه مجزا خواهد بود که به شکل شخصی‌سازی شده در پاکت قرار می‌گیرد. هر پنج گروه آزمایشی ۱۰۰ سوال عمومی دارند که در ۷۵ دقیقه پاسخگوی آن خواهند بود. پس از آن دفترچه‌ها و پاسخنامه‌های عمومی جمع آوری و آزمون اختصاصی شروع خواهد شد.

آقای پورعباس در توضیح رویه آزمون‌ های اختصاصی گفت: در آزمون اختصاصی تفکیکی که صورت گرفته این است که سه گروه آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی هر کدام دو دفترچه تخصصی و دو پاسخنامه اختصاصی دارند که این دو دفترچه با پاسخنامه مربوطه شخصی‌ سازی شده و در پاکت قرار می‌گیرند.

کنکور ۱۴۰۳ هوشمند می شود

بر اساس آخرین نشست خبری رئیس سازمان سنجش، کنکور ۱۴۰۳ به صورت هوشمند برگزار می شود و داوطلبان کنکور از سال ۱۴۰۳ به بعد دیگر از کاغذ و سیستم‌های کاغذی استفاده نخواهند کرد.

مطالب مرتبط
تغییرات کنکور ۱۴۰۱
بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است