"> همه چیز در مورد تاثیر نمره منفی در کنکور 1402
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
اساتید اوج یادگیری

تاثیر نمره منفی در کنکور ۱۴۰۲

تاثیر نمره منفی در کنکور 1402

در کنکور سراسری، در صورتی که داوطلب پاسخ صحیح تست را انتخاب نکند و تستی را غلط بزند، نمره منفی دارد. بسیاری از داوطلبان از نحوه محاسبه نمره منفی در کنکور اطلاعات چندانی ندارند، در این نوشته به توضیح صفر تا صد تاثیر نمره منفی در کنکور ۱۴۰۲ می پردازیم، با ما همراه باشید.

کنکور ۱۴۰۲

بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال ۱۴۰۲ برای دروس اختصاصی دو بار در سال برگزار خواهند شد و نتایج امتحانی از لحاظ سوابق تحصیلی و دروس اختصاصی کنکور ۱۴۰۲ به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.

در کنکور ۱۴۰۲ دروس تخصصی گروه های آزمایشی مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در سوابق تحصیلی دروس عمومی مورد ارزیابی قرار می گیرند و دروس عمومی از کنکور حذف شد.

تاثیر سوابق تحصیلی ۶۰ درصدی تنها به دروس عمومی اختصاص داشته و تاثیر دروس اختصاصی از ۳۰ درصد به ۴۰ درصد در کنکور ۱۴۰۲ تغییر می یابد.

با توجه به تغییراتی که در کنکور ۱۴۰۲ ایجاد شد، داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ برای کسب تراز بالا در کنکور، باید در جلسه آزمون حتما به تاثیر نمرات منفی در کنکور و درصد هر تست هر درس در کنکور توجه داشته باشند.

تاثیر نمره منفی در کنکور ۱۴۰۲

نمره منفی در کنکور یعنی تاثیر پاسخ های نادرست روی تراز داوطلب که نمره منفی یکی از مهم ترین عوامل افت تراز در داوطلبان کنکوری است.

تاثیر نمره منفی در کنکور شامل یک قاعده کلی می شود :
هر پاسخ صحیح یک نمره و به هر پاسخ غلط یک سوم نمره منفی تعلق می گیرد و اگر سوالی بدون پاسخ باشد نمره مثبت یا منفی ندارد.
به بیان ساده تر هر ۳ پاسخ غلط ۱ پاسخ صحیح را از بین می برد.

راهکار هایی برای کاهش نمره منفی در کنکور

داشتن برنامه ریزی دقیق و اصولی

یکی از مهم ترین ارکان افزایش تراز و موفقیت در آزمون های آزمایشی داشتن برنامه ریزی دقیق و اصولی است. برنامه ریزی اصولی و منظم این امکان را به شما می دهد که بدانید هر روز چه دروس و مباحثی را مطالعه کنید، چه تعداد تست بزنید و چه زمانی را به استراحت اختصاص دهید.

زدن تست های زماندار و آزمایشی

با زدن تست های زماندار و تست های آزمون های آزمایشی و کنکور سال های اخیر علاوه بر آشنایی با سبک های مختلف سوالات، تسلط بر تست زنی خود را افزایش می دهید. با افزایش تسلط بر تست زنی و شناخت انواع تست ها، می توانید درصد خطا در تست زنی را کاهش داده و از نمره منفی در کنکور جلوگیری کنید.

یادگیری تکنیک های تست زنی مختلف

برای کاهش خطا در تست زنی می توانید تکنیک های تست زنی مختلف را یاد گرفته تا بتوانید انواع تست های کنکور را با تسلط کامل پاسخ دهند.

پکیج تست زنی اوج یادگیری

اوج یادگیری (کنکور آسان است) با در نظر داشتن اهمیت یادگیری تکنیک های تست زنی تاثیر مستقیم آن بر نتیجه کنکور داوطلب و آینده تحصیلی دانش آموزان کشور، پکیج های آموزش تکنیک های تست زنی برای دروس اختصاصی گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی و انسانی با تدریس بهترین اساتید کنکور آسان است از جمله استاد عارف ربیعیان، امیر مسعودی، سامان مطلبی و … ارائه کرده است.

خرید پکیج تست زنی کنکور آسان است

برای خرید پکیج تست زنی کنکور آسان است از یکی از سه روش زیر می توانید اقدام نمائید:

۱_ خرید از سایت فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

۲_ خرید از اپلیکیشن کنکور آسان است

دانلود اپلیکیشن کنکور آسان است

۳_ تماس با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ و دریافت مشاوره و راهنمایی برای خرید پکیج تست زنی کنکور آسان است

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است