"> برنامه ریزی برای کنکور تیرماه 1402
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
اساتید اوج یادگیری

برنامه ریزی کنکور تیرماه ۱۴۰۲

برنامه ریزی برای کنکور تیرماه 1402

همانطور که میدانید کنکور ۱۴۰۲ دستخوش تغییرات اساسی و گسترده ای شد که مهمترین آن برگزاری کنکور در دو نوبت دی ماه و تیر ماه برگزار می باشد، که به تازگی نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ برگزار شد و دانش آموزان و فارغ التحصیلان بسیاری با هدف سنجش خود و صرفا آشنایی با شرایط جدید کنکور در آن شرکت کردند و برخی از داوطلبان نیز این ریسک را نکرده و منتظر ماندند تا سوالات کنکور منتشر شود که هر دو گروه، با شرکت در نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ و دریافت دفترچه سوالات کنکور به شناخت کافی نسبت به تغییرات کنکور پیدا کرده و باید در مدت زمان باقی مانده تا کنکور تیرماه بهترین برنامه ریزی را برای کنکور تیرماه ۱۴۰۲ گروه آزمایشی مورد نظر خود داشته باشند تا بتوانند به هدف اصلی خود دست یابند.

کنکور ۱۴۰۲

کنکور ۱۴۰۲ پس از دو سال اخبار ضد و نقیض و مخالفت های دستگاه های اجرایی و ارگان های مختلف، با تغییرات گسترده و اساسی از جمله برگزاری کنکور دو بار در سال، حذف دروس عمومی از کنکور و تاثیر مستقیم معدل بر رتبه کنکور داوطلبان رو به رو شد. با توجه به برگزاری نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ در دی ماه ۱۴۰۱، سبک سوالات و تغییرات اصلی دفترچه های سوالات کنکور مشخص گردید.

اینک دانش آموزان پایه دوازدهم و فارغ التحصیلان با توجه به تغییرات ایجاد شده در کنکور و بر مبنای بودجه بندی سوالات هر درس در کنکور دی ماه ۱۴۰۱، به یک برنامه ریزی منسجم و هدف مند برای رسیدن به هدف مورد نظر خود، با توجه زمان باقی مانده تا کنکور تیر ماه نیاز دارند.

اهمیت داشتن برنامه ریزی برای کنکور تیرماه ۱۴۰۲

داشتن برنامه ریزی درسی برای کنکور، از چندین جهت برای یک داوطلب کنکور اهمیت دارد اما مهمترین آن ها شامل:

۱_ مدیریت و حفظ زمان

۲_ مطالعه اصولی بر اساس بودجه بندی کنکور

۳_ مرور منظم مطالب

۴_ تست زنی منظم

۵_ داشتن بهترین منابع

مدیریت و حفظ زمان

بسیاری از داوطلبان کنکوری، نسبت به زمان و ساعت هایی که در طول روز دارند بی توجه بوده و از ارزش هر لحظه ی روز های باقی مانده تا روز کنکور آگاه نبوده و یا بیشترین زمان خود را معطوف به مطالعه مفهومی جهت کسب نمرات بالا در امتحانات نهایی و یا ترمیم معدل می کنند.

داوطلب کنکور (دانش آموز و یا فارغ التخصیل) زمانی که برنامه ریزی دقیق و اصولی داشته باشد، با هدف اصلی قرار دادن کنکور و قرار دادن امتحانات نهایی و ترمیم معدل به عنوان هدف فرعی، می توانند در راستای رسیدن به هدف اصلی در امتحانات مربوطه نیز بهترین نتیجه را کسب کنند.

شاید برای شما این سوال پیش آید که چگونه تنظیم چنین برنامه ای امکان پذیر است، تا انتهای این مقاله با با همراه باشید.

مطالعه اصولی بر اساس بودجه بندی کنکور

دومین نکته ای که به اهمیت داشتن برنامه ریزی برای کنکور می پردازد، مطالعه اصولی بر اساس بودجه بندی کنکور می باشد.

در واقع بودجه بندی کنکور، تعداد تست هایی که از هر مبحث دروس در کنکور آورده می شود اطلاع می دهد و زمانی که برنامه ریزی بر اساس بودجه بندی کنکور، یعنی بر مبنای مطالعه مباحثی که تعداد تست های بیشتری از آن ها در کنکور می آید تنظیم شود، داوطلب کنکوری به تسلط قابل توجهی بر آن مباحث دست یافته و می تواند بهترین نتیجه را کسب کند.

برخی از داوطلبان کنکور، یا با بودجه بندی کنکور آشنایی ندارند و یا آشنایی دارند اما به چگونگی برنامه ریزی بر مبنای آن آگاهی چندانی ندارند که در این شرایط نیاز دارند که یک فرد متخصص و با تجربه در زمینه برنامه ریزی کنکوری، برای فرد مناسب ترین برنامه را با توجه به توانمندی ها و هدف رشته دانشگاهی ایشان تنظیم کند.

مرور منظم مطالب

زمانی که یک برنامه ریزی اصولی و منظم باشد، مرور مطالب خوانده شده منظم خواهد بود در غیر این صورت می توان گفت برنامه ای که مرور منظم در آن نباشد، مطالب در ذهن داوطلب کنکوری تثبیت نخواهد شد و یک برنامه ریزی غیر اصولی است.

بسیاری از دانش آموزان خودشان برنامه ریزی های درسی با ساعت مطالعه بالایی را تنظیم می کنند، که عموما نمی توانند به آن عمل کنند و یا به آن عمل کنند هم نتیجه مطلوبی را کسب نمی کنند.

علت عدم کسب نتیجه مطلوب از چنین برنامه ای، خواندن مطالب، بدون مرور کردن آن ها است.

چرا که یکبار خواندن مطالب تنها نیمی از مطالب را به حافظه بلند مدت می سپارد و مرور و تکرار منظم مطالب تقریبا نیمه باقی مانده را نیز در حافظه بلند مدت تثبیت می کند، که این تثبیت مطالب در حفظه بند مدت، می تواند منجر به نتیجه گیری بهتر آن ها در امتحانات و کنکور شود، چون مطالب در حافظه فرد ثبت شده است.

تست زنی منظم

با داشتن برنامه ریزی اصولی، علاوه بر داشتن مطالعه هدف مند و مرور های منظم، تست زنی منظمی نیز خواهید داشتن چرا که پس از هر بار مرور، باید تست زنی نیز انجام شود اما حتما باید در نظر داشته باشید که تست های کنکور به چند نوع تقسیم می شود و باید در زمان معین نوع خاصی از تست (آموزشی، زمان دار و …) تمرین شود.

داشتن بهترین منابع

دانش آموزان و داوطلبان فارغ التحصیلان بسیاری، برای برنامه ریزی کنکور، خودشان اقدام به تنظیم آن می کنند و پس گذشت چند روز یا آن را رها کرده و یا همه ی بخش های آن برنامه را نمی توانند کامل اجرا کنند.

همان طور که مطالعه کردید، داشتن برنامه ریزی تاثیر مستقیم و بسزایی بر آینده داوطلبان کنکوری دارد و می تواند سرنوشت شما را تغییر دهد به شرط داشتن یک برنامه ریزی اصولی اما لازم است بدانید، یک برنامه ریزی زمانی ثمربخش می شود که با بهترین منابع تنظیم شده باشد.

چرا که مطالعه کتاب های درسی و یا درسنامه کتاب های تست زنی برای زدن تست های کنکور کافی نیست و داوطلبانی که قصد دارند در کنکور ۱۴۰۲ تیرماه بالاترین درصد ها را کسب کنند، به منابع آموزش روش های تست زنی در کنکور نیز نیاز دارند.

برنامه ریزی و مشاوره درسی برای کنکور ۱۴۰۲

مشاوره تحصیلی، به دلیل داشتن تجربه و تخصص در زمینه برنامه ریزی درسی، می تواند مناسب ترین برنامه ریزی را برای داوطلب کنکور ۱۴۰۲ با توجه به زمان باقی مانده و هدفی که در نظر دارد تنظیم کرده تا داوطلب نسبت به اجرای آن خسته نشود.

همچنین مشاور تحصیلی، با دریافت گزارش مطالعه روزانه از داوطلب و سنجش ایشان از طریق آزمون ها، فرد را متعهد به اجرای تمام بخش های برنامه می کند.

برنامه ریزی کنکور تیرماه ۱۴۰۲ اوج یادگیری

مشاوران اوج یادگیری با دارا بودن تجربه و تحصیلات آکادمیک در زمینه مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی درسی، سال های بسیاری است توانسته اند با ارائه برنامه ریزی شخصی و مطابق با شرایط و توانمندی های علمی دانش آموز، رضایت داوطلبان بسیاری را جلب کنند.

برای دریافت برنامه ریزی برای کنکور تیرماه ۱۴۰۲ مشاوران اوج یادگیری می توانید با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ تماس گرفته و یا ۱۴۰۲ را به شماره ۲۰۰۰۴۶۹۰ پیامک کنید تا در اسرع وقت مشاوران اوج یادگیری با تماس تلفنی شرایط و هزینه برنامه ریزی را برای شما توضیح دهند.

بهترین منابع کنکور تیر ماه ۱۴۰۲

اوج یادگیری با در نظر داشتن اهمیت یادگیری روش های تست زنی مفاهیم دروس اختصاصی برای رسیدن به نتیجه بهتر در کنکور، بسته های معلم خصوصی ریاضی، تجربی و انسانی را با کامل ترین محتوای آموزشی با تدریس اساتید رتبه های برتر و با تجربه ارائه کرده است.

همچنین امکان دریافت برنامه ریزی درسی و مشاوره تحصیلی رایگان را برای داوطلبان و دانش آموزانی که بسته های معلم خصوصی اوج یادگیری را تهیه کنند ایجاد کرده است و داوطلبان با تهیه پکیج مربوط به رشته تحصیلی خود، علاوه بر یادگیری دی وی دی های آموزش تکنیک های تست زنی همراه با جزوه، از برنامه ریزی درسی و مشاوره تحصیلی مشاوران اوج یادگیری نیز بهره مند می شوند.

خرید پکیج اوج یادگیری

برای تهیه بهترین پکیج برای کنکور ۱۴۰۲ و دریافت برنامه ریزی و مشاوره درسی رایگان از یکی از سه روش زیر می توانید اقدام نمائید:

۱_ خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

۲_ تماس با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ و دریافت مشاوره و راهنمایی برای تهیه پکیج رشته تحصیلی خود.

۳_خرید از اپلیکیشن کنکور آسان است

دانلود اپلیکیشن کنکور آسان است

جهت ارتباط با مشاوران ما فرم زیر را پر کنید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    تلفن کنکور آسان است