"> برنامه ریزی کنکور تجربی 1402
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰

برنامه ریزی کنکور تجربی ۱۴۰۲

برنامه ریزی کنکور تجربی 1402

برنامه ریزی کنکور تجربی ۱۴۰۲ یکی از اصلی ترین دغدغه های دانش آموزان و والدین دانش آموزان پایه یازهم و فارغ التحصیلانی که هدف شرکت در کنکور تجربی ۱۴۰۲ را دارند محسوب می شود.

داشتن یک برنامه ریزی اصولی و هدف مند برای دانش آموزانی که هدف قبولی در رشته های برتر کنکور تجربی از جمله پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و … را دارند، یک سکوی پرتاب برای رسیدن به هدف محسوب می شود..

برنامه ریزی کنکور تجربی ۱۴۰۲

درباره حذف و یا عدم حذف دروس عمومی در کنکور ۱۴۰۲ یکسری ابهامات وجود داشت که با اطلاعیه سازمان سنجش، مشخص شد که دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲ حذف شده و داوطلبان برای برنامه ریزی حود، باید برای دروس اختصاصی کنکور تجربی برنامه ریزی کنند.

برای برنامه ریزی اصولی کنکور تجربی، توجه به یکسری نکات مهم برنامه ریزی از اهمیت بالایی برخوردار است.

تعیین هدف

فواید برنامه ریزی این است که اهداف فرد در مسیر کنکور مشخص خواهد شد . با این حال برای اینکه یک برنامه ریزی موفق داشته باشیم نیاز به هدف گذاری داریم .

منظور از اهداف کوتاه مدت و بلند مدت چیست؟

اهداف کوتاه مدت اهدافی مانند تست زنی در یک فصل از کتابی و شاید خواندن کتابی می باشد .

اما هدف و یا اهداف بلند مدت میتوانند کسب فلان رتبه در کنکور ، قبولی در فلان رشته و دانشگاه و غیره شامل می شود .

پس در ابتدای کار اهداف خود را تعیین کنید و در قدم بعدی برای اهداف خود زمانبندی تعریف کنید .

  • هدف کوتاه مدت (هفتگی)
  • هدف میان مدت(ماهانه یا آزمونی)
  • هدف بلند مدت(تا کنکور)

تعادل بین دروس

در یک برنامه ریزی عالی روزانه بهتر است بین دروس محاسباتی و استدلالی و هم چنین دروس حفظی و مطالعاتی خود تعادل برقرار کنید، به طور مثال بعد از یه درس محاسباتی مثل ریاضی بهتر است درسی حفظی مثل دین و زندگی را مطالعه کنید.

درس های ویژه منحصربه فرد

در تمامی مقالات خود ذکر کرده ایم که بهتر است به بعضی دروس داوطلبان نگاه ویژه تری داشته باشند.

داوطلبان تجربی برای زیست شناسی و هم چنین داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک برای درس ریاضی برنامه ای جداگانه و روزانه داشته باشند.

مطمئنا هر چه بیشتر برای درس تلاش کنید و تست بزنید به تسلط خیلی بهتری در آن ها خواهید رسید.

هم چنین اگر در درسی ضعف احساس می کنید بهتر است مدتی توجه بیشتری به آن داشته باشید تا بتوانید مشکل خود را حل کنید با شبی ۲۰ دقیقه وقت گذاشتن می توانید نتایج خیلی بهتری را کسب کنید.

بازگشت به عقب

در یک برنامه ریزی خوب درسی روزانه داوطلبان کنکور می بایست ساعاتی را در بعضی از روز های هفته به جبران کردن دروسی که طبق برنامه خود موفق به مطالعه آن نشده اند را اختصاص دهند.

این کار باعث می شود که اگر به دلایل مختلف نتوانستید بعضی از آپشن های برنامه خود را عملی کنید در این روز های دیگری به مطالعه آن ها بپردازید.

با در نظر داشتن چند نکته گفته شده، میتوان یک برنامه ریزی اصولی و منظم داشت اما در نظر داشتن کلیه نکات و رعایت کردن اصول برنامه ریزی ممکن است برای دانش آموزان کمی دشوار باشد.

نوشتن برنامه ریزی اصولی

نوشتن یک برنامه ریزی اصولی و قابل اجرا، کار یک مشاور تحصیلی متخصص است که بر میزان دشواری و اهمیت مباحث دروس تسلط کافی داشته و با در نظر داشتن شرایط و توانمندی های دانش آموز، بتواند مناسب ترین برنامه را در جهت رسیدن به هدف مورد نظر دانش آموز تنظیم کند.

برنامه ریزی و مشاوره کنکور تجربی اوج یادگیری

مشاوران رشته تجربی اوج یادگیری با داشتن تحصیلات آکادمیک و تجربه بسیار، در زمنیه تحصیل و برنامه ریزی درسی، مناسب ترین برنامه را با توجه به شرایط و توانمندی های دانش آموز تنظیم می کنند.

برای دریافت برنامه ریزی اختصاصی و منحصر به فرد مشاوران کنکور تجربی اوج یادگیری با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ و ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
سهمیه های کنکور ۱۴۰۲
بودجه بندی کنکور ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است