"> افزایش تراز کنکور
دفتر مرکزی ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰
مشاوره و برنامه ریزی ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
اساتید اوج یادگیری

افزایش تراز

افزایش تراز کنکور

داوطلبان کنکور در مورد تراز و رتبه کنکور دچار ابهاماتی هستند و برخی هر دوی آن ها را به یک معنا تصور می کنند در حالیکه مفهوم تراز و رتبه با یکدیگر کاملا تفاوت دارند، در این نوشته به توضیح و تبیین مفهوم تراز در کنکور و راهکار های افزایش تراز می پردازیم، تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

تراز چیست ؟

تراز کنکور یکی از مهم‌ترین فاکتورهای قبولی داوطلبان در کنکور است. در واقع می‌توان گفت که تراز در کنکور، ارزش نتیجه کنکور داوطلبان را مشخص می‌کند. تراز کنکور می‌تواند سطح علمی تمامی داوطلبان را به صورت دقیق مشخص کند.

شما می‌توانید با استفاده از تراز کنکور سطح علمی تمامی شرکت‌کنندگان در کنکور سراسری را مقایسه کنید. برای هر سوال در کنکور سراسری یک امتیاز داده می‌شود، این به آن معنی است که با در نظر گرفتن تعداد و ارزش هر سوال که داوطلب به آن پاسخ می‌دهد، یک امتیاز در نظر گرفته می‌شود.

این امتیاز، تراز کنکور است و برای مقایسه سطح علمی داوطلبان مورد استفاده قرار می‌گیرد، در واقع رتبه و تراز با یکدیگر رابطه عکس دارند، یعنی هرچه تراز بالاتر باشد رتبه پایین تر است.

راهکار های افزایش تراز کنکور

داوطلبان کنکور، برای افزایش تراز چندین راهکار می توانند داشته باشند، تعدادی از آن ها شامل :

رعایت اصول مطالعه

در هنگام مطالعه برای هر درسی اصول مطالعه مربوط به آن درس را رعایت کنید. توجه داشته باشید که هر کدام از دروس تخصصی و عمومی کنکور روش مطالعه خاص خود را دارند و تنها زمانی می توانید در این دروس عملکرد و بازدهی مناسبی داشته باشید که هر درسی را با روش مطالعه و اصول مطالعه مربوط به آن درس بخوانید.

مطالعه ترکیبی مباحث

بعضی از دروس در کنکور سراسری دارای تست های ترکیبی و مفهومی هستند و شما برای موفقیت در این نوع تست ها مطالعه ترکیبی این مباحث را در برنامه درسی خود قرار دهید. شاید مهم ترین درسی که شامل دارای تست های ترکیبی است درس زیست شناسی برای رشته تجربی باشد.

داشتن ساعت مطالعه قابل توجه

متناسب با ترازی که میخواهید به آن برسید ساعت مطالعه خود را تنظیم کنید. قطعا اگر هدفتان رسیدن به تراز ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ است باید روزانه بین ۸ تا ۱۰ ساعت مطالعه داشته باشید. با درصد پایین در یکی دو آزمون روحیه خود را از دست نداده و با انگیزه بیشتر به سمت موفقیت حرکت کنید، سعی کنید ساعت مطالعه مفید خود را افزایش دهید تا سبب بهبود عملکرد شما شود.

خلاصه نویسی

نکات مهم مرتبط با هر مبحث را یادداشت کنید. خلاصه کردن و جمع آوری نکات مرتبط با هر مبحث به صورت یکجا سبب افزایش تمرکز و تسلط شما در مبحث مورد نظر می شود. هم چنین ممکن است شما قبل از آزمون زمان کافی برای مطالعه مجدد کتاب را نداشته باشید در این صورت خلاصه نویسی ها بهترین منبع برای مرور شماست.

داشتن مرور

مرور یکی از مهم ترین ارکان مطالعه کنکوری است. مرور دروس در زمان مناسب سبب ثتبیت مباحث در ذهن شما می شود. برای مرور لازم نیست مجددا کتاب درسی را مطالعه کنید فقط کافی است که یک تعداد تست را به صورت مشخص حل کنید. بیشتر برای تست هایی زمان بگذارید که قبلا آن ها را علامت دار کردید. استفاده از خلاصه نویسی ها در زمان مرور به تثبیت مباحث کمک زیادی می کند.

داشتن منابع مناسب

همان طور که پیش از این اشاره کردیم کتاب اصلی ترین منبع شما برای مطالعه مباحث کنکوری است اما کافی نیست. برای موفقیت در کنکور شما داوطلبان کنکوری نیاز دارید تا در کنار کتاب درسی برای هر درس از یک منبع کمک آموزشی دیگر استفاده کنید. سعی کنید در انتخاب منبع کمک آموزشی دقت کنید و بهترین و کامل ترین منبع را انتخاب کنید.

شناخت نقاط ضعف و قوت خود

با تحلیل آزمون نقاط قوت پایدار خود را پیدا کرده و آن ها را به اوج برسانید. نقاط قوت خود را پیدا کنید و ساعت مطالعه بیشتری را نسبت به آزمون قبل به آن اختصاص دهید تا به اوج برسید. برای مثال اگر درسی را در این آزمون با درصد ۸۰ به پایان رسانده اید در فاصله بین دو آزمون ساعت مطالعه وبیشتر و تعداد تست بیشتری را به آن اختصاص دهید تا در آزمون بعدی درصد ۱۰۰ را ثبت کنید.

زدن تست های متعدد

تعداد تست هایی را که برای آمادگی در آزمون آزمایشی می زنید را افزایش دهید. افزایش تعداد تست سبب افزایش تسلط شما، قدرت تشخیص سوالات سخت از ساده و افزایش سرعت در تست زنی می شود. اگر در درسی نمودار سینوسی دارید تنها راهی که به شما برای افزایش درصد در این درس ها کمک می کند افزایش تعداد تست زنی است.

افزایش تعداد تست زنی هم چنین سبب یادگیری نکات بیشتر در برخی مباحث می شود. برخی نتست ها جنبه آموزشی دارند و در یادگیری بیشتر شما تاثیر بسیار زیادی دارند.

تست های سطح پایین نزنید. گاهی بعضی از شما داوطلبان پیش از آزمون تست ها رتت با درصد بالا میزنید اما در زمان آزمون دچار افت درصد می شوید. در واقع درصد بالای شما در تست هایی که پیش از آزمون زده اید تنها به دلیل است که شما به سراغ تست هایی رفته اید که سطح پایینی داشته اند و همین سبب درصد بالای شما شده است.

مدیریت زمان

زمان خود را در طول آزمون مدیریت کنید تا دچار کمبود زمان نشوید. برای هر درسی ابتدا سوالاتی را که به نظر ساده هستند و شما برای حل آن ها تسلط کافی دارید حل کنید و سپس سراغ سوالات نسبتا سخت بروید.

در فاصله زمانی چند روز مانده به آزمون، آزمون های شبیه سازی شده بدهید. شرایط برگزاری آزمون را برای خود شبیه سازی کنید اما زمانی را که برای هر درسی در نظر می گیرید کمتر از زمان استاندارد باشد تا اگر در طول آزمون اصلی زمان کم آوردید دچار استرس و نگرانی نشوید.

داشتن برنامه ریزی دقیق و اصولی

یکی از مهم ترین ارکان افزایش تراز و موفقیت در آزمون های آزمایشی داشتن برنامه ریزی دقیق و اصولی است. برنامه ریزی بر اساس بودجه بندی آزمون های آزمایشی این امکان را به شما می دهد که بدانید هر روز چه دروس و مباحثی را مطالعه کنید، چه تعداد تست بزنید و چه زمانی را به استراحت اختصاص دهید. برنامه ریزی که دارای اصول برنامه ریزی باشد را فقط از یک مشاور متخصص در این حرفه دریافت کنید.

طرح های مشاوره ای اوج یادگیری

همه ی دانش آموزان و داوطلبان کنکوری برای موفقیت در کنکور سراسری، به ابزار هایی نیاز دارند.

لازمه ی رسیدن داوطلبان به موفقیت ، شناخت راه رسیدن به آن و ملزوماتی است که در این مسیر به آن نیاز دارند.

موسسه کنکور آسان است (اوج یادگیری) علاوه بر تدریس دروس عمومی و تخصصی کنکور ، یک تیم مشاوره بسیار قوی و حرفه ای در خصوص مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی و مشاوره ی انگیزشی دارند .

  • در جدول زیر انواع طرح های مشاوره ای موسسه کنکور آسان است (اوج یادگیری) را مشاهده می کنید :
نام طرحرده تحصیلی متناسب با طرح
طرح سرمایه ( آینده سازان )مناسب برای دانش آموزان پایه نهم به دهم
طرح نخبگانمناسب برای دانش آموزان پایه دهم و یازدهم
طرح نخبگان پلاسمناسب برای دانش آموزان پایه دوازدهم
طرح اوج یادگیریمناسب برای فارغ التحصیلان

خرید محصولات اوج یادگیری

به منظور خرید محصولات و DVD های اوج یادگیری ، از طریق روش های زیر اقدام کنید :

  • دریافت اپلیکیشن اوج یادگیری :

دانلود اپلیکیشن اوج یادگیری

  • مشاهده لیست قیمت و خرید محصولات اوج یادگیری :

لیست قیمت و خرید محصولات اوج یادگیری

راه های ارتباطی اوج یادگیری :

اینستاگرام اوج یادگیری :abolfazlsharifi.ir@
کانال تلگرام اوج یادگیری :ojeyadgiritv2@
واتس اپ اوج یادگیری :۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
دفتر رسمی اوج یادگیری :۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰

مطالب مرتبط
ترتیب پاسخگویی به سوالات کنکور
لیست رشته های تجربی

دیدگاهتان را بنویسید

تلفن کنکور آسان است